TereBox T2

CeBIT 2007: Astra2Connect - broadbandová služba SES Astra

| Tisk

logo Společnost SES Astra spustila s Filiago broadbandovou satelitní službu Astra2Connect pro zákazníky z Německa a dalších částí Evropy. Obě společnosti představují spolupráci na mezinárodní výstavě CeBIT v Hannoveru.

Filiago bude zajišťovat přístup k širokopásmovému internetu ke koncovým zákazníkům v Německu a to speciálně v regionech bez pozemního vysokorychlostního internetu. Satelitní DSL infrastruktura je jedinou možností pro tyto regiony pro přístup k vysokorychlostnímu DSL internetu. Podle oficiálních dat od německého ministerstva pro ekonomiku a technologie nemá 2,9 milionu německých domácností přístup k širokopásmovému internetu.

Uživatelé pro využívání služby potřebují satelitní anténu a satelitní modem. Náklady pro přístup k internetu se pohybují od 19,95 eur do 49,95 eur v závislosti na využívané rychlosti (256 kbit/s, 512 kbit/s nebo 1024 kbit/s). Zákazník musí zaplatit registrační poplatek 99,95 eur. Nezbytné hardware si může klient pořídit za 319,95 eur nebo pronajmout za 9,95 eur měsíčně.

Astra2Connect bude také podporovat službu Voice over Internet Protocol (VoIP). Technologie byla vyvíjena ve spolupráci Newtec v Belgii a ESA (European Space Agency).Hlavním úkolem Astra2Connect je oslovit německé domácnosti a domácnosti ve zbývajících částech Evropy, které nemají jednoduše přístup k pozemnímu nebo kabelovému širokopásmovému internetu. Nový produkt nabízí SES Astra v současnosti jen velkoobchodně evropským providerům jako jsou telekomunikační operátoři, poskytovatelé internetových služeb a operátoři širokopásmových služeb, kteří se zaměřují na domácnosti a malé firmy.

V dohledné době SES Astra představí dodavatelé služeb Astra2Connect.

redakce

Vybrané články