TereBox T2

TV Barrandov v EPG přijímačů UPC Direct

| Tisk

logo Nová česká komerční stanice TV Barrandov byla zařazena do českého programového listu přijímačů Philips a Humax, které se dodávají k UPC Direct. Vedle přidání tohoto kanálu došlo k úpravám v EPG, které naznačují, že diváci se dočkají dalších nových stanic.

Provozovatel služby UPC Direct provedl ve čtvrtek krátce vpodvečer aktualizaci českého EPG pro dotované přijímače. Cílem bylo přidat kanálovou pozici pro novou českou plnoformátovou televizi TV Barrandov. Stanice byla zařazena na programovou pozici číslo 8, kde dříve zákazníci nacházeli sportovní program ČT4, který byl přesunut do bloku sportovních stanic (programová pozice číslo 42).

K dalším změnám došlo na vyšších programových pozicích, zejména mezi sportovními kanály. Z předvolby číslo 39 byl vyřazen program NASN (nyní je na předvolbě 47). Pozice číslo 40 zůstává stále pro Sport 1. Následující kanálová pozice 41 není v současné době obsazena (dříve Nova sport) a vše nasvědčuje tomu, že je připravena pro nový český neprémiový kanál Sport 2, který aktuálně čeká na uvolnění transpondérové kapacity na UPC Direct. Sport 2 se zaměří zejména na fotbal a hokej.

Na pozici 42 je nyní ČT4 (dříve Eurosport), na 43. je Nova sport (dříve Eurosport 2), na 44. pozici je Eurosport (dříve Extreme Sports Channel), na 45. místě je Eurosport 2 (dříve Eurosport Germany), 46. pozici nově využívá Extreme Sports Channel, 47. NASN, 48. Eurosport Germany, 49. DSF. Pozice 47. až 49. doposud nebyly využívané.

Menší korekce doznaly i další předvolby. Na pozici 65. byl vyřazen program NRJ Hits z důvodu ukončení volného satelitního vysílání a na pozici 104 byl přidán program Telesur.

logo Všechny typy abonentských set top boxů (Philips a Humax) zvládnou rekonfiguraci předvoleb automaticky. U stříbrných přijímačů DSR 4101/58 se změna projevila zákazníkům okamžitě. U ostatních typů dojde k přeladění přes noc, kdy je přístroj ve stand-by režimu. Další možností aktualizace programových předvoleb přijímačů UPC je spustit nové vyhledávání programů, eventuálně uvedení přístroje do továrního nastavení.

Změny v EPG se týkají pouze abonentů UPC Direct v České republice, kteří využívají dotovaný set top box. Připomeňme, že společnost UPC Česká republika začala v letošním roce dodávat ke své satelitní službě dva nové modely - Philips DSR 8111/53 známý také jako Mediabox (podporuje DVB-S2 a příjem HDTV) a Humax UD-FOX (první přijímač UPC od firmy Humax). V obou případech jde o přístroje, které pracují v systému podmíněného přístupu Nagravision. Přístupová karta je spárována s abonentským přijímačem, takže uživatel tohoto přijímače nemůže kartu využít v jiném přístroji (to je možné pouze u kompletů s přijímači pracující v systému CryptoWorks).

Majitelé vlastních set top boxů si musí program TV Barrandov doladit na následujících parametrech:

logo satelit: Astra 1G (19,2°E)
kmitočet: 12,382 GHz
polarizace: horizontální
SR: 27500
FEC: 3/4


norma: DVB-S
service ID: 20324
video PID: 551
audio PID: 561
CA systém: CryptoWorks + Nagravision
umístění: základní nabídka Rodina v ČR

TV Barrandov startuje 11.1.2009 v 11:01. UPC Direct se stala první satelitní platformou, která program zařadila do své nabídky.

Martin Vyleťal

Vybrané články