TereBox T2

Z kanálu Jetix ČR se stává Disney Channel

| Tisk

logo Společnost The Walt Disney Company dnes oznámila, že v České republice mění svůj televizní kanál Jetix na Disney Channel, přední světovou dětskou televizní značku.

Svým zaměřením na dvě cílové skupiny, děti ve věku 2 až 5 a 6 až 14 let a jejich rodiny, poskytne Disney Channel českým divákům podmanivou programovou nabídku zahrnující živá vystoupení hvězd jako Hannah Montana, seriálový hit Phineas a Ferb a filmy z produkce Disney Channel Original Movies Muzikál ze střední a Rocktábor. Kanál zároveň uvede každodenní programový blok Disney Playhouse se spoustou zábavně-naučných pořadů, pro předškolní děti, který bude obsahovat celosvětové hity jako Mickey Mouse Clubhouse a Handy a Manny. Kanál na českém trhu nabídne dabované programy.

Disney Channel programy byly zařazeny do vysílání Jetix v České republice v květnu 2008 , což přispělo k posílení pozice tohoto kanálu. Pořady jako Hannah Montana a Phineas a Ferb pomohly Jetixu meziročně zvýšit sledovanost v České republice o 33%*.Maciej Bral, viceprezident a generální ředitel Jetix a Disney Channels pro střední a východní Evropu uvádí: „Jsme nadšeni ze spuštění Disney Channel v České republice. Obrovský vliv pořadů Disney Channel na kanále Jetix je jasným ukazatelem požadavku po dětmi řízeném, rodinném obsahu. Těšíme se, že tomuto požadavku vyhovíme a posílíme značku Disney a její spolupráci s dalšími součástmi společnosti Disney tak, aby se stala nesporným vítězem na trhu televizních kanálů pro děti.“

Disney Channel Worldwide představuje se svými 98 kanály a/nebo vysílateli ve 167 zemích a 32 jazycích vůbec nejúspěšnější portfolio dětských televizních kanálů na světě. V roce 2008 se Disney Channel umístil na 1. pozici mezi dětskými TV kanály v 17 zemích/oblastech včetně Polska. Majetek Disney Channel se bleskově rozšiřuje na nové trhy po celém světě a hraje klíčovou roli v prezentaci značky Disney novým zákazníkům.

Lada Dobrkovská

Vybrané články