ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
TereBox T2

Rebranding kanálů Discovery ve střední Evropě

| Tisk

Po loňském rozvoji portfolia obnášejícím rebrandování kanálů Discovery Science a Animal Planet, spuštění kanálu Discovery World a nedávném uvedení kanálů ID Investigation Discovery a Discovery HD v regionu se společnost Discovery Networks Central Europe, divize světové jedničky v dokumentární tvorbě Discovery Communications, rozhodla oživit své portfolio kanálů, konkrétně rebrandovat Discovery Channel a znovu uvést kanály Discovery Travel & Living a Discovery HD.

Oživení portfolia je dalším krokem Discovery Networks v ustavičném rozvoji po celém středoevropském regionu. Hlavním cílem změn je rozvinout a zpropagovat ucelené a široké portfolio kanálů, uchovat si přední pozici mezi tematickými kanály na všech konkurenčních trzích ve střední Evropě, a tím získat i větší přízeň diváků.

Stávající změny Discovery umožní ještě více rozvinout portfolio a přilákat větší a vyváženější skupinu diváků – od těch, co hledají zábavu, přes ty, co mají chuť na informativnější kanály s větším důrazem na vyprávění, až po lidi, kteří hledají lifestylovější obsah nebo špičkovou programovou nabídku v bezkonkurenčním HD formátu. Zároveň změny v portfoliu umožní jasněji rozlišovat mezi jednotlivými kanály a dále prohlubovat jejich individuální charakter a přednosti.

Mám radost, že se naše kanály a značky ustavičně vyvíjejí a účinně a průběžně reagují na potřeby diváků a obchodních partnerů. Prostřednictvím širokého, inovativního a dynamického portfolia našim divákům nadále skýtáme inspiraci a dělíme se s nimi o zážitky z celého světa. Naším cílem je diváky popíchnout a inspirovat k tomu, aby se neomezovali na všední život a zažili něco výjimečného, aby žili ve velkém stylu. Stávající kanál Discovery ztělesňuje tohoto ducha, který se krom obsahu té nejvyšší kvality nyní v každém kanálu prezentuje i vizuálně a koncepčně,“ uvádí Katarzyna Kieli, General Manager, Discovery Networks Central Europe.

Jsme přesvědčeni, že stávající změny v portfoliu nastartují větší zájem o naše kanály a přispějí k většímu porozumění toho, co portfolio Discovery nabízí. Máme ambiciózní plány rozšiřovat počet našich diváků prostřednictvím všech našich kanálů,“ dodala Katarzyna Kieli.

logo

Rebrandování Discovery Channel

Po mezinárodním rebrandu a na oslavu dvaceti úspěšných let Discovery Channel v Evropě
dnes společnost Discovery Networks CE odhalila nové logo pro svou vlajkovou stanici. Toto nové logo se bude používat po celé střední Evropě od 1. července 2009 jakožto součást nového a nezaměnitelného vizuálního stylu, který bude dynamicky upevňovat pozici značky Discovery a zaujme diváky.

Discovery, světová jednička v dokumentární mediální tvorbě vytvořila pro Discovery Channel dynamické, současné logo, které odráží kvality značky. Bostonská agentura Viewpoint Creative dostala za úkol vyvinout oživenou značku, která bude pracovat s osvědčeným firemním konceptem zeměkoule. Nakonec tuto zeměkouli začlenila do písmenka „D“ ve slově Discovery, a tak v novém logu sjednotilo svět se značkou.

Nový vizuální styl je založen na preferencích mladých mužů, které Discovery zjistila ve svém průzkumu Discovery Species (tedy prozatím největší a nejrozsáhlejší studii mladých mužů). Cíle je prostý: efektivněji komunikovat s cílovou skupinou mužů mezi 25 a 39 lety. Nový vizuální styl i poselství představují přirozený vývoj od poselství „True to Life“ z posledních let a najde dobrý ohlas v demografické skupině mladých mužů. Vizuální komunikace diváky nabíjí energií, provokuje a inspiruje k tomu, aby se dívali za hranice všedních dní a zažili něco nevídaného – aby žili ve velkém stylu („Live Life Large“).

Stylizovaná planeta Země, současná barevná paleta i moderní typografie loga přispívá k tomu, že je více v souladu s Discovery jakožto současnou globální komunikační společností. Z loga lze rovněž vyčlenit zeměkouli s písmenem „D“ a vytvořit tak jedinečnou a dynamickou ikonu. Tuto ikonu lze do budoucna využít jako zkratkový „identifikátor“.

Společnost Discovery již dvacet let vzdělává a baví diváky po celém světě. Žádná jiná televize neuspokojuje zvědavost tak jako Discovery Channel a my se budeme nadále snažit dodávat obsah nejvyšší kvality a prohlubovat vztah s diváckou obcí, partnery a inzerenty,” prohlásila Katarzyna Kieli, General Manager, DNCE.

Modernizovaný Discovery Channel pojednává o vášnivém, dobrodružném a rozmáchlém životě. Informace a vědomosti tu stojí jen na počátku. Dává divákům příležitost „jít a dělat“, poté, co „poznají a zažijí“. Nabízí nové nápady a způsoby, jak si život obohatit a vnést do něj trochu vzruchu. Ponouká diváky, aby žili ve velkém stylu, protože svět je velký, plný možností a život je krátký.

My ve společnosti Discovery chceme naplnit svět našich diváků optimismem a odvahou. Chceme, aby ožili, chceme je inspirovat k činu, k aktivitě, k tomu, aby byli lepší a sdíleli své zaujetí s dalšími lidmi,” řekla Katarzyna Kieli, General Manager, Discovery Networks CE. „Budeme nadále posilovat naši pozici na trhu a dodávat obsah špičkové kvality. Věříme, že díky novým skvělým pořadům v našem programovém schématu získáme v následujících měsících nové diváky a zvýšíme sledovanost,” uvedla dále Katarzyna Kieli.

V červnu a v červenci půjde na Discovery Channel několik premiér, mimo jiné série dokumentů Americké přístavy, která představí život v přístavu Los Angeles, nejrušnějším přístavu v Americe, který se rozkládá na ploše 4 200 akrů, zaměstnává 16 000 lidí včetně vlastního policejného a hasičského sboru a jímž prochází bezmála polovina spotřebního zboží importovaného do Spojených států. V sérii pořadů Extrémní exploze budou moci sledovat pyrotechniky Bradena Luska a doktora Paula Worseyho, kteří se v rámci pořadu dostanou k těm největším a nejnáročnějším domolicím na světě. Pořad Američtí dřevorubci bude vyprávět příběh rodiny Pelletierových, kteří již tři generace čelí divočině a jako jedni z posledních pokračují v hrdé dřevorubecké tradici.

logo

Oživení kanálu Discovery Travel & Living

Osmadvacátého května společnost Discovery Networks Central Europe uvedla novou verzi svého vlajkového lifestylového kanálu Discovery Travel and Living. Tento vizuálně inovovaný kanál s čerstvou programovou nabídkou a více premiérami v roce 2009 než kdy předtím se s pomocí úžasných příběhů z pozoruhodných životů zaměří na ženské publikum.

Oživení kanálu Discovery Travel and Living je novou a vzrušující fází v jeho vývoji, kdy se pokusí znovu oslovit svůj klíčový divácký segment,” komentuje Katarzyna Kieli, General Manager, DNCE. „Bude to tvůrčí, myšlenkově provokativní a inspirující televize, jejíž programová nabídka bude předvádět, motivovat a proměňovat divácké vize v realitu.“

Tento kanál, dostupný v 15 milionech domácností v Evropě, na Středním východě a v Africe, uvede přijde s premiérami nových pořadů, které budou bavit a zprostředkují zajímavé informace k tématům, jako je kariéra, zdraví a rodina. Nový vzhled zahrnující znělky, předěly a nové logo doplňuje programovou nabídku, která je cílena na ženy ve věku 25-54 let.

Ke klíčovým premiérám tohoto inovovaného kanálu patří pořady Řekněte ano šatům, v němž se divačky podívají do zákulisí jednoho z nejlepších svatebních salonů na světě, Kleinfeld Bridal; pořad Chůva sleduje chůvu Emmu Jenneovou, jak uplatňuje nové přístupy k výchově dětí a zachování rodinné harmonie, a pořad Velký lék pojednává o těžce obézních pacientech, kteří se uchýlili do houstonského Metodistického obezitologického centra, protože už jim nic jiného nezbývalo.

Programová nabídka byla vybrána tak, aby reflektovala témata, s nimiž se musí potýkat vytížené ženy: rodina, práce, vztahy, přátelství, móda a volný čas. Spektrum bude skutečně široké, od pořadů typu „proměna“ a svatební plánování až po praktické rodičovství, domácí design a inspirativní vaření, tedy věcná a podnětná zábava s faktickým, sentimentálním, pozitivním tónem a přístupem.

logo

Oživení kanálu Discovery HD

Od patnáctého července získá Discovery HD, největší globální televizní stanice vysílající ve vysokém rozlišení a využívající zbrusu novou HD technologii, nové logo, nezaměnitelný vizuální styl a dynamičtější podobu.

Discovery HD je zlatý standard vysokého rozlišení, který garantuje perfektní a nezapomenutelné zážitky při sledování televize. Nyní chceme ještě zvýšit dynamický růst kanálu v celém regionu a zaujmout diváky,” tvrdí Katarzyna Kieli, General Manager, DNCE.

Celý kanál dostane nový vizuální kabátek, novou programovou skladbu a v roce 2009 více premiér, které budou bavit a zároveň nabídnou zajímavé informace v takových žánrech, jako je cestování, svět a kultury, věda, přírodopis, život v přírodě či životní styl. Nový vzhled zahrnující znělky, předěly a nové logo doplňuje programovou nabídku, která je cílena na mužské publikum.Společnost Discovery jako vůbec první globální vysílatel vyrukovala v roce 2002 v USA s televizí ve vysokém rozlišení 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Od té doby byla Discovery HD postupně uvedena na 25 mezinárodních trhů. Firma spustila svou první HD simulcastingovou službu pro Discovery Channel v Japonsku v říjnu 2008. V USA je tato stanice dostupná prakticky všem domácnostem vybaveným televizí s vysokým rozlišením a pro mnoho z nich je to jejich primární stanice s vysokým rozlišením. Discovery HD ztělesňuje pravou širokoúhlou televizi a vysílá ve formátu 1080i.

logo

Změna firemního loga

Nezmění se jen loga kanálů po celém světě, ale i logo firemní, aby odráželo novou vizuální identitu společnosti.
Společnost Discovery Networks Central Europe nezůstane pozadu a bude působit pod svým regionálním jménem, ovšem s novým, inovovaným logem.

Změna loga odráží globální důslednost firmy v přístupu ke komunikaci a brandování. Ponechání regionálních jmen v obchodních jménu zase představuje uznání za ustavičný růst regionu a jeho stoupající váhu v rámci Evropy, Středního východu a Afriky.

Společnost Discovery Networks Central Europe provozuje v celém regionu 8 značek kanálů: Discovery Channel, Animal Planet, Discovery Travel & Living, Discovery World, Discovery Science, Discovery HD, ID Investigation Discovery a Discovery Historia.

Martin Stehlik

Vybrané články


Pracovní nabídky Profesia.cz

• 30.09.2022 - Schopný FE vývojář v Reactu (Brno, Česko)
• 30.09.2022 - Koordinátor - rozvoj reklamních ploch. 50:50 práce v terénu po Praze/v kanceláři P8-Karlín. Dle praxe a schopností mzda cca 33-43.t.Kč (Rohanské nábřeží 678/25b, Karlín, Česko, Praha)
• 30.09.2022 - Montážní pracovník - (38 - 40.000 Kč) (Hodonín, Česko, Okres Hodonín)
• 30.09.2022 - Hledáme montéry, mzda až 70 000 Kč! (Praha, Česko)
• 30.09.2022 - Remote Frontend developer Svelte - Green field project (HPP/IČO) ()
• 30.09.2022 - Full-remote DevOps - Cyber Security - up to 160k (Praha, Česko)
• 30.09.2022 - Montážník, mzda 38.000 Kč, dotované stravování (Ref. č.: A199) (Olomouc, Česká republika)
• 30.09.2022 - Seřizovač výrobní linky, mzda 33.000 Kč, 5 týdnů dovolené (Ref. č.: A311) (Kolín, Česká republika)
• 30.09.2022 - Obsluha výrobní linky, mzda 23.000 Kč, 5 týdnů dovolené (Ref. č.: A304) (Kolín, Česká republika)
• 30.09.2022 - Dělník zakázkové výroby, mzda 29.000 Kč, příspěvek na dopravu (Ref. č.: A81) (Jihlava, Česká republika)
• 30.09.2022 - Dělnice ve výrobě, mzda 29.000 Kč, příspěvek na dopravu (Ref. č.: A357) (Jihlava, Česká republika)
• 30.09.2022 - Dělnice ve výrobě, mzda 29.000 Kč, příspěvek na dopravu (Ref. č.: A356) (Jihlava, Česká republika)
• 30.09.2022 - Dělník výroby, mzda 29.000 Kč, příspěvek na dopravu (Ref. č.: A82) (Havlíčkův Brod, Okres Jihlava, Česká republika)
• 30.09.2022 - ???????? ?? ??????????? ?????????? ??????? (Ref. č.: A364) (???????, Jihlava, Česká republika)
• 30.09.2022 - Pracovník s ŘP skupiny B, mzda 32.000 Kč, ranní směna (Ref. č.: A371) (Jihlava, Česko)