Nové parametry pro TV Lux, CE TV, Music Box, Hornet Radio a Rádio Hit FM

| Tisk

logo Další vlna přelaďování je tu. Norský telekomunikační operátor Telenor Satellite Broadcasting (TSBc) pokračuje v procesu přesunu služeb ze staršího satelitu Thor 3 na nové kapacity na družici Thor 6. Změna se v první řadě dotkla skandinávských zemí - především pay-tv platformy Canal Digital. Nyní na řadu přicházejí i další klienti, kteří doposud využívají Thor 3.

Mění se parametry platformy Telenor Bulgaria, která šíří vedle bulharských, rumunských a moldavských stanic také televizní a rozhlasové programové služby slovenských zákazníků. Změna parametrů si vyžádá na straně DTH příjemců nové proskenování pozice 0,8°W/1°W s novými parametry.

nové technické parametry pro TV Lux, CE TV, Music Box, Hornet Radio a Rádio Hit FM:

satelit: Thor 6 (0,8°W)
kmitočet: 11,958 GHz
polarizace: vertikální
SR: 28000
FEC: 7/8
norma: DVB-S

Výše uvedené parametry jsou náhrada za multiplex v současné době šířený na satelitu Thor 3 (0,8°W), freq. 12,169 GHz, pol. H, SR 28000, FEC 7/8, DVB-S.

Druhý multiplex Telenor Bulgaria pracuje na následujících parametrech:

satelit: Thor 6 (0,8°W)
kmitočet: 11,919 GHz
polarizace: vertikální
SR: 28000


FEC: 7/8
norma: DVB-S

Jedná se o stejný obsah, jako je na kmitočtu 11,823 GHz, pol. H, SR 28000, FEC 7/8 na satelitu Thor 3 (0,8°W).

Změna parametrů programů/multiplexů má i jeden pozitivní efekt - zlepšují se podmínky pro příjem stanic. Signál z nové družice je silnější, takže je možný příjem s parabolami menších rozměrů, eventuálně vzniká větší rezerva pro případ nepříznivého počasí.

Přeladění se týká nejenom příjemců FTA programů z pozice 0,8°W/1°W ale i abonentů služby Digi TV.

Martin Vyleťal

Vybrané články