Quantcast

Testy Slovenského rozhlasu ve Slovak Link

| Tisk

V paketu Slovak Link bylo dnes 6.8.2002 zahájeno zkušební vysílání Slovenského rozhlasu. Na APIDu 880 naladíme volné vysílání SRo1 - Rádio Slovensko.

Vysílání SRo1 je první rozhlasovou stanicí v paketu Slovak Link. V tomto paketu se má v budoucnu objevit ještě několik dalších rádií Slovenského rozhlasu - SRo2 - Rádio Děvín a Rock FM Rádio. Vysílání SRo1 a SRo2 již můžeme delší dobu přijímat ze satelitu Intelsat 707 (pozice 1W), kde vysílají v rámci paketu TeleNor Slovakia na kmitočtu 11,540 GHz (polarizace vertikální, SR 26000, FEC 3/4). Vysílání zde není kódováno.

V paketu Slovak Link se má objevit i několik soukromých stanic - Radio FUN, Radio OKEY a konečně i Rádio Twist, přičemž signál Twistu poslouží jako přenosová trasa pro nedávno získaný kmitočet v Praze.

Z televizních stanic má v paketu Slovak Link vysílat Slovenská veřejno-právní televize STV - STV1 a STV2. Z komerčních stanic se zde počítá s televizí Markíza a v budoucnu i s Music Channel, který nedávno získal sadu několika terestirických kmitočtů na Slovensku.Vysílání Slovak Linku má být, podobně jako Czech Link, kódováno systémem CryptoWorks. V první fázi se počítá s využitím satelitního signálu jako distribuční trasy pro terestrické vysílače, později i pro kabelové sítě a v další fázi i pro individuální příjem.

Slovak Link vysílá na satelitu EuroBird1 28.5E na druhé polovině transpondéru F3, na kmitočtu 12,643 GHz, polarizace horizontální, SR 27500, FEC 3/4). Ke příjmu paketu je zapotřebí parabolické antény od průměru cca 80cm.

Parabola.cz

Reklama
Vybrané články