TereBox T2

UPC Direct se rozšířil o 3 SD kanály Discovery a Discovery HD

| Tisk

logo Nabídka satelitní placené televize UPC Direct se na novém satelitním systému Thor 5 / Thor 6 (0,8°W) dnes rozšířila o 4 nové programy Discovery Networks - jedná se o 3 SD programové služby a jeden ve vysokém rozlišení (HDTV).

V klasickém standardním rozlišení jsou nově v nabídce operátora UPC DTH stanice Discovery Travel and Living, Discovery World a Discovery Science a v HD kvalitě Discovery HD Showcase. Všechny čtyři programy jsou nabízeny z kapacity, kterou provozuje skandinávská společnost Canal Digital Group, provozovatel DTH služby Canal Digital. Všechny programy jsou zatím k dispozici v anglickém jazyce. Na připojení české audio stopy k programům Discovery World a Discovery Science se pracuje.

technické parametry - Discovery Travel and Living, Discovery World a Discovery Science:

satelit: Thor 5 (0,8°W)
kmitočet: 11,862 GHz
polarizace: horizontální
SR: 28000
FEC: 7/8
norma: DVB-S
modulace: QPSK
kódování (CA systém): Conax + CryptoWorks + Nagravision 3
dostupnost: karty Canal Digital, UPC Direct a Focus Sat

Discovery Science vysvětluje největší technologické projekty, představuje průlomové objevy, informuje o zajímavých trendech ve výzkumu a o praktickém využití moderních technologií. To vše snadno pochopitelným a mnohdy i zábavným způsobem. Jeho informace spolehlivě pomáhají nalézat odpovědi na otázky „co“, „jak“ a „proč“. K nejoblíbenějším pořadům patří: Brainiac, Beyond Tomorrow, How it’s made a Ekopolis. Discovery Science vysílá 24 hodin denně.

Discovery Travel and Living je lifestylová televizní stanice zaměřená především na ženy. Vyjadřuje se k tématům a problémům, se kterými se ve svém každodenním životě setkávají: např. zdraví, rodina, kariéra, vztahy, přátelství, móda a volný čas. Její záběr je skutečně široký, od pořadů typu „proměna“ a svatební plánování až po vychovávání dětí, vaření, osobní růst nebo úpravu a dekoraci interiérů. K nejpopulárnějším seriálům patří: Say yes to the dress, Jon & Kate Plus 8, Anthony Bourdain: No reservations, Grand designs nebo Take home nanny. Vysílá 24 hodin denně v angličtině.

Televize Discovery World je založena na širokém spektru dokumentárních pořadů předkládajících příběhy ze současného světa i z dějin, a to neobvyklým a neotřelým způsobem. Diváci se mohou dozvědět více o světě, který je obklopuje, a seznámit se se skutečnostmi, které jej ovlivňují. K nejoblíbenějším pořadům patří: Weaponology, Monarchy nebo Zero Hour. Discovery World vysílá 24 hodin denně.

technické parametry - Discovery HD Showcase:

satelit: Thor 5 (0,8°W)
kmitočet: 12,015 GHz
polarizace: horizontální
SR: 30000
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK


kódování (CA systém): Conax + CryptoWorks + Nagravision 3
dostupnost: karty Canal Digital, UPC Direct

Na Discovery HD Showcase najdeme kombinaci těch nejlepších seriálů a pořadů z portfolia společnosti Discovery. Obrazové rozlišení je ve formátu 1080i, což zaručuje tu nejvyšší kvalitu. Vysílá 24 hodin denně, v angličtině.

Discovery HD Showcase je v pořadí desátým programem ve vysokém rozlišení, který je dostupný na platformě UPC Direct pro českého a slovenského zákazníka. UPC se tak stává největším poskytovatelem placeného HD obsahu u nás. Počet HD kanálů není konečný. Provozovatel plánuje svoji nabídku obohatit také o Animal Planet HD a BBC HD, které jsou oficiálně a neoficiálně plánovány do dalšího rozšíření HD obsahu z pozice 0,8°W pro naše diváky.

UPC DTH je poskytovatelem středoevropské satelitní placené televize UPC Direct a rumunské Focus Sat. Obě služby poskytuje z transpondérů satelitů Thor 5 a Thor 6 z 0,8°W, které se stávají novým domovem pro nejstarší digitální satelitní pay-tv u nás. V současné době probíhá paralelní šíření z nové (0,8°W) i původní pozice (19,2°E), přičemž na staré skončí do cca 2 měsíců. Kapacitu po UPC na Astře obsadí provozovatelé ze západní Evropy.

Martin Vyleťal

Vybrané články