TereBox T2

Skylink: Konec původního TP s Huster TV a Brazzers TV Europe

| Tisk

logo Změna se dotkla i zákazníků Skylinku, kteří z pozice 19,2°E mohou sledovat placené erotické programy Hustler TV a Brazzers TV Europe v klasickém SD rozlišení. Pro další sledování těchto stanic je nutné provést nové vyhledávání se zadáním nových parametrů.

nové technické parametry:

satelit: Astra 1L (19,2°E)
kmitočet: 12,515 GHz
polarizace: horizontální¨
SR: 22000
FEC: 5/6
norma: DVB-S
modulace: QPSK

Multiplex aktuálně obsahuje programy Vivid TV Europe (včetně virtuální pozice Vivid CZ pro český a slovenský trh), Brazzers TV Europe (včetně virtuální pozice Brazzers TV CZ pro potřeby českého a slovenského trhu) a dále stanice Hustler TV, Eurosport 2 Germany, Planet, kabel eins classics, AXN Deutschland, Sportdigital HD, AB3 a test CSC, dále rozhlasové stanice Nostalgie, VRT Radio 1, VRT Radio 2, Radio Lebensquelle a Radio Frendes-Dienst. Rádiové programy vyjma Nostalgie a AB3 vysílají FTA. Všechny televizní stanice vyjma CSC TEST a kabel eins classics se vysílají v MPEG-4/H.264.Satelitní multiplex na kmitočtu 12,515 GHz pracuje stále v normě DVB-S. V budoucnu bude překlopen do DVB-S2/8PSK, čímž se zvýší celková kapacita tohoto multiplexu. Nově získaná kapacita bude využita pro rozšíření programové nabídky.

M7 Group se rozhodla zoptimalizovat svoji satelitní kapacitu na satelitech Astra. Na pozici 19,2°E přesunula některé programy z původní frekvence 12,722 GHz na novou 12,515 GHz. Belgické programy nově poskytuje ze satelitního systému Eutelsat Hot Bird na pozici 13°E, kde se vysílaly i dříve. M7 Group rovněž objednala novou satelitní kapacitu pro potřeby českého a slovenského trhu na družici Astra 3B a umístila na ji HD stanice České televize a programové služby Českého rozhlasu.

redakce

Vybrané články