TereBox T2

Nové moduly Skylink s integrovanou kartou Viaccess brzy v prodeji

| Tisk

logo Na český a slovenský trh se během tohoto měsíce dostanou nové satelitní dekódovací moduly s označením CAM 701. Půjde o licencované moduly určené výhradně pro příjem satelitní televize Skylink v HD rozlišení. Výrobcem těchto modulů je firma Neotion. Moduly bude možné pořídit v běžné prodejní síti.

Nový externí dekódovací modul (též CAM) má za úkol s přístupovou kartou dekódovat satelitní signál na přijímačích a zařízeních, které jsou vybaveny CI/CI+ zařízením - tedy ať už se jedná o televizory se satelitním tunerem, tak i satelitní set top boxy a také externí DVB PC karty.

Nový modul CAM 701 bude mít podle provozovatele satelitní platformy Skylink řadu výhod. Jednou z podstatných je integrovaná dekódovací karta. Uživatel nebude muset extra pořizovat kartu - bude mu postačovat nový modul. Modul má integrovanou kartu v systému Viaccess Orca a nikoliv v systému Irdeto, který doposud Skylink primárně používá. Nový CAM bude bude fungovat výhradně pro příjem programů satelitní platformy Skylink. Instalace modulu bude velmi jednoduchá - po vložení do televizoru či přijímače a při párování s televizorem svítí červená LED dioda, která pak po dokončení procesu svítí zeleně.

Doporučená cena modulu CAM 701 je 1390,- Kč včetně DPH v Česku, resp. 52,90 eur včetně DPH na Slovensku.

Nový modul bude funkční v televizorech či přijímačích s CI/CI+ slotem.Zákazníci se na trhu mohou setkat s odlišným designem balení modulu, které se bude lišit podle jednotlivých dodavatelů. Vždy ale půjde o stejné produkty využitelné jen pro příjem satelitní služby Skylink.

Skylink upozorňuje, že distribuce CA modulů s integrovanou dekódovací kartou ViaccessOrca neznamená, že by mělo dojít k výměnám původních modulů s kartami Irdeto. Kódovací systém Irdeto zůstává funkční i nadále a pro koncové zákazníky se tedy nic nemění.

redakce

Vybrané články