QVC UHD - další bezplatný Ultra HD na Astře

| Tisk

Přes hlavní evropský satelitní systém Astra na pozici 19,2°E se vysílá další bezplatný program v Ultra HD rozlišení - německá verze teleshoppingové televize QVC.

Provozovatel televizní teleshoppingové sítě QVC v říjnu obnovil smlouvu na distribuci svých SD a HD programů na satelitu Astra. Vysílatel si zároveň objednal kapacitu pro šíření programu v Ultra HD/4K rozlišení - QVC UHD. Stanice ve 4K je na Astru dopravována prostřednictvím dceřiné společnosti satelitního operátora SES (Astra), firmou MX1.

Německá QVC šíří přes Astru programy QVC Deutschland, QVC Plus a QVC Beauty&Style. Stanice jsou souběžně šířeny v SD i HD rozlišení a poskytovány bezplatně ( FTA).


obrázek

▲ Obr č. 1 - Záběr z vysílání QVC UHD

QVC UHD je po programu Pearl TV 4K v pořadí druhým teleshoppingovým kanálem v Ultra HD rozlišení dostupný FTA. Celkově se jedná o sedmý Ultra HD program v Německu.

QVC Germany nabízí produkty prostřednictvím televizní obrazovky. Jde o výrobky z oblasti módy, šperků, krásy či domácnosti.

QVC je zkratkou anglických slov Quality Value Convenience (kvalita, hodnota, pohodlí). Televizní stanice původem z USA postupně expandovala do mnoha zemí ve světě. V Německu vysílá od roku 1996.

technické parametry:

satelit: Astra 1L (19,2°E)
frekvence: 11,288 GHz
polarizace: vertikální
SR: 22000
FEC: 2/3


norma: DVB-S2
modulace: 8PSK

QVC UHD
service ID: 4230
video PID: 255
audio PID: 256
CA systém: žádný, FTA

redakce