TereBox T2

freeSAT vyřazuje hudební kanály Stingray

| Tisk

logo Operátor satelitní platformy freeSAT chystá změny v programové nabídce. K 1.5.2018 dojde k ukončení distribuce hudebních audio kanálů sítě Stingray music. Abonenti tak přijdou o tématické hudební stanice bez reklam.

Společnost UPC DTH, která v Česku a na Slovensku platformu freeSAT provozuje, zařadila hudební audio stanice bez mluveného slova a reklam v březnu 2014. Tehdy se jednalo o stanice Music Choice. Po akvizici těchto stanic kanadskou společností Stingray nesou název Stingray music.

freeSAT nabízel celkem 10 hudebních audio programů Stingray Music různých žánrů. Konkrétně se jednalo o tyto stanice:

- Alternative
- Blues
- Classic Rock
- Classical Greats
- Cool Jazz
- Feel good music
- Hip Hop
- Lounge
- Rock n Roll Era
- Total Hits

Všechny tyto programy Stingray music se od svého zařazení do freeSATu vysílaly v DVB-S2 multiplexu UPC DTH. Příjem tedy byl možný jen s novějšími DVB-S2 přijímači. Posluchač kanálů Stingray music získal informace o aktuální skladbě prostřednictvím televizní obrazovky. Nešlo tedy o klasické rozhlasové stanice ale "audio kanály s obrázky".

technické parametry:

satelit: Thor 6 (0,8°W)
frekvence: 12,034 GHz
polarizace: vertikální


SR: 30000
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK

Po vypnutí kanálů Stingray music se uvolní kapacita o velikosti cca 4 Mbit/s, která může být využita pro dva programy v klasickém SD rozlišení, v případě optimalizace kapacity pro jeden HD program.

Náhrada za Stingray music kanály není.

redakce

Vybrané články