Orange Sport, Leo TV Gold a Power TV s licencí

| Tisk

Na českém a slovenském trhu se mohou vysílat nové programy s českou licencí. Tuzemský regulátor médií RRTV (Rada pro rozhlasové a televizní vysílání) na svém posledním 12. zasedání rozhodl o udělení licencí pro sportovní kanály Orange Sport, erotický Leo TV Gold a hudební Power TV.

Orange Sport

Na slovenském trhu se mohou vysílat nové sportovní kanály pod značkou Orange Sport. RRTV na svém posledním zasedání udělila 4 satelitní licence společnosti O2 TV s.r.o. pro provoz kanálů Orange Sport, Orange Sport 2, Orange Sport 3 a Orange Sport 4. Podle licenčních podmínek se bude jednat o sportovní program, který bude vysílat 24 hodiny denně. Stanice se mohou vysílat na území Slovenska ale i Česka. Programy budou vysílat především v češtině.

Satelitní licence pro kanály Orange Sport platí 12 let.

RRTV zároveň informovala regulátora na Slovensku, Radu pro vysílání a retransmisi (RVR), že na území Slovenska se mohou vysílat 4 sportovní kanály Orange Sport s českou licencí.

Orange Sport budou exkluzivní sportovní kanály dostupné v televizní nabídce operátora Orange. Společnost chystá také spuštění vlastní DTH platformy, kterou nabízet ze satelitu Eutelsat 16A (16°E), kde již probíhají technické testy, včetně stanice Orange Sport.

Kanály Orange Sport lákají diváky především na Ligu mistrů UEFA, která se od nové sezóny přesune z kanálů Digi Sport na tyto nové stanice.

Leo TV Gold

Společnost PK 62, a.s. může spustit svůj druhý kanál pod značkou Leo TV. Regulátor médií udělil provozovateli licenci pro nový program s názvem Leo TV Gold se zaměřením na pořady pro dospělé. Leo TV Gold bude vysílat 24 hodiny denně. Licence platí 12 let pro vysílání v kabelových sítích na území České republiky.Power TV

Na českém a slovenském trhu může vzniknout nová hudební stanice Power TV. Společnost MWE Networks International s.r.o. získala licenci pro satelitní a regionální pozemní digitální vysílání stanice Power TV. Podle žadatele o licenci se bude jednat o hudební program, který bude vysílat 24 hodiny denně v češtině. Licence platí pro území České republiky a Slovenska. Obě licence platí 12 let.

RRTV zároveň informovala slovenského regulátora RVR, že na Slovensku se může vysílat program Power TV s českou licencí.

redakce