Konec analogu. Nové možnosti DX příjmu na Českobudějovicku.
| mirasat | tiskDnes v dopoledních hodinách dojde k vypnutí lokálního analogového vysílače TV PRIMA/ TV GIMI na K 51 ze Včelné. TV PRIMA tak na jihu Čech pokračuje v analogu již pouze z vysílače Jihlava Javořice na K 59.
Na K51 se v Českých Budějovicích vysílá od první poloviny devadesátých let, původně výkonem 4 W z Polikliniky Jih, později 631 W ze Včelné.
Vysílání na K 51 je od 30.března rušeno multiplexem C z Rakouského Lichtenbergu. Ukončením vysílání ze Včelné a také 50 K z Kletě se otvírají možnosti DX příjmu QPSK MUXU C v Českých Budějovicích. Navíc. Ukončením analogového vysílání z Mařského Vrchu na K 32 se zde opět otvírají možnosti příjmu nepřímého signálu z vysílače Salzburg Gaisberg.
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Inspektorka Candice Renoirová IX
20:00 Robin Hood (3/10)
20:20 Policie Modrava II (3)
20:15 Polabí (79)
20:10 Veselé Vánoce přeji chobotnice
20:05 Josef Klíma: Jak jsem přežil devadesátky
20:30 Viera (4/9)
20:00 Eric Clapton
20:30 Kukučka (4)
20:20 Inženýrská odysea (13/13)