Quantcast
CryptoBox 800 UHD

Al Jazeera Balkans odstartuje začátkem roku 2011

| redakce | tisk

Na Balkáně začne již brzy působit další zpravodajsko-informační televize - Al Jazeera Balkans (Al Džazíra Balkán). Televize Al Jazeera Balkan bude vysílat v bosenském jazyce a naladí ji tamní diváci v kabelových, IPTV a DTH platformách v Chorvatsku, Srbsku a Černé Hoře.

Balkánská verze Al Džazíra bude vysílat zpravodajství o aktuálních událostech pro diváky v celém regionu - včetně Bosny a Hercegoviny, Chorvatska, Srbska a Černé Hory. Kanál odstartuje začátkem roku 2011 a přinese aktuální, neutrální a profesionální pohled na ekonomický, politický a sociální vývoj ve světě a v regionu.

Al Jazeera Balkan bude pokračovat ve své tradici sesterských kanálů Al Jazeera International (anglicky) a původní arabské stanici Al Jazeera.

Televize bude bojovat o diváky s předními mezinárodními kanály jako jsou Euronews, BBC World, CNN International a Sky News.

Sarajevský deník Avaz informoval, že Al Džazíra nedávno koupila Nezavisnu televiziju 99, která se může stát základem pro nově budovaný kanál. Do konce roku chce provozovatel do televize investovat přibližně 10 milionů eur.

Pro Al Džazíra Balkan bude pracovat sto lidí, z toho 35 až 40 budou novináři z bývalé Jugoslávie, především z Bosny a Hercegoviny, Srbska a Chorvatska.

Původní arabská Al Jazeera odstartovala před více než 13 lety. Dnes televize provozuje širokou škálu tématických kanálů - anglický zpravodajský kanál Al Jazeera International, dokumentární stanice, sportovní stanice Al Jazeera, dětský kanál, portál Al Jazeera.net v anglickém a arabském jazyce a řadu dalších.

zdroj: mportal.com.hr

Reklama
Vybrané články