Thor 7 zahájí provoz v 1. kvartále 2014
| redakce | tiskCato Halsaa, zástupce satelitního operátora Telenor Satellite Broadcasting (TSBc) uvedl, že nový telekomunikační satelit Thor 7 zahájí komerční provoz během prvního kvartálu 2014. Halsaa dodal, že vybírá dodavatele satelitu ze dvou firem a do konce příštího měsíce by mělo být rozhodnuto.
"Připravujeme se na vynesení satelitu ve třetím kvartále 2013. Zahájení komerčních služeb je naplánováno na první kvartál 2014
," uvedl Halsaa.
Satelit Thor 7 bude pracovat na orbitální pozici 0,8°W a půjde o první satelit Telenoru, který zvýší kapacitu na této pozici a nenahradí žádný ze stávajících družic. V současnosti na pozici 0,8°W pracují Thor 5 a Thor 6.
Nová družice umožní rozšíření kapacity v Ku pásmu pro zákazníky z Evropy.
zdroj: satkurier.pl
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Inspektorka Candice Renoirová IX
20:00 Robin Hood (3/10)
20:20 Policie Modrava II (3)
20:15 Polabí (79)
20:10 Veselé Vánoce přeji chobotnice
20:05 Josef Klíma: Jak jsem přežil devadesátky
20:30 Viera (4/9)
20:00 Eric Clapton
20:30 Kukučka (4)
20:20 Inženýrská odysea (13/13)