CryptoBox 800 UHD

ČRo a Ministerstvo zahraničích věcí podepsaly smlouvu

| redakce | tisk

V pondělí 4. března 2013 podepsali ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg a generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan novou smlouvu o zajištění a provozování rozhlasového vysílání do zahraničí.

Nová smlouva se tak stane pevnějším rámcem další spolupráce mezi MZV a ČRo ve smyslu zákona č. 484/1991 Sb. o Českém rozhlasu, který stanovuje povinnost Českého rozhlasu provozovat vysílání do zahraničí.

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky vnímá vysílání do zahraničí z hlediska jeho dlouhodobé tradice a považuje jej za důležitý nástroj veřejné diplomacie. S ČRo bude spolupracovat i na dalších projektech věnovaných např. české národní identitě“, pronesl krátce po podpisu smlouvy ministr Karel Schwarzenberg.

Spolupráce s Ministerstvem zahraničních věcí České republiky je pro nás velmi cenná. Jsme rádi, že právě Český rozhlas může přispět k lepší informovanosti o naší republice v zahraničí“, zdůraznil generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan.

Vysílání do zahraničí funguje od srpna roku 1936. V průběhu let se jeho způsob i rozsah měnil. Dnes do zahraničí vysíláme zpravodajství z České republiky v češtině a pěti světových jazycích - němčině, francouzštině, španělštině, angličtině a ruštině. Hlavní platformou jsou webové stránky www.radio.cz, kde je vysílání k dispozici v audio i textové podobě v různých formátech. Kromě toho vysíláme přes satelit a prostřednictvím našich partnerských stanic po celém světě,“ uvedl šéfredaktor Českého rozhlasu Radia Praha Miroslav Krupička.

zdroj: ČRo