15. května startuje nová stanice o Ázerbájdžánu
| redakce | tiskDne 15.5.2013 zahájí vysílání nový kanál o Ázerbájdžánu ze švédského města Malmö. Zakladatelem nové stanice je Miraszraf Fatijev, zástupce světového kongresu Ázerbájdžánců a profesor Ruské univerzity přátelství národů.
Stanice bude vysílat z kapacity satelitu Azerspace 1 (46°E)
Hlavním cílem nové stanice s názvem Bütov Azərbaycan bude šířit pravdu o Ázerbájdžánu v globálním měřítku. Kanál bude propagovat integritu země.
Švédské právo umožňuje vysílat v různých jazycích. To novému programu umožňuje vysílat v různých jazycích - ázerbájdžánsky, rusky, persky, anglicky a v řadě dalších jazycích.
technické parametry:
• Azerspace 1 (46°E), freq. 10,975 GHz, pol. H, SR 28500, FEC 5/6, DVB-S/QPSK, FTA, ID pozice Service01
Technické testy nové stanice Bütov Azərbaycan lze naladit již nyní. Příjem je možný i v regionu střední Evropy. Příjmové podmínky se liší místo od místa. Nejlepší jsou jihovýchodním směrem. Svazek je totiž nasměrován na střední Asii.
zdroj: telesat-news.net