Quantcast

GigaBlue, Vantage, Samsung s Ultra HD přijímači

| redakce | tisk

Na výstavě ANGA COM 2015 byly představeny nové modely přijímačů GigaBlue, Vantage a Samsung, které podporují příjem vysílání v Ultra vysokém rozlišení (Ultra HD). Jak se ukázalo, UHD je nejvýznamnějším trendem během této každoroční výstavy.

GigaBlue Quad UHD je satelitní UHD HEVC přijímač s operačním systémem Linux. Je vybaven 2 GB paměti flash DDR3 a 1 GB paměti NAND. Na předním panelu se nachází tří palcový barevný LCD displej. Přístroj je dále vybaven mj. 2 sloty CI, 2 čtečkami karet, 2x HDMI, 4 porty USB a má dvě pozice pro tunery DVB-S2/C/T/T2, které je možné měnit. Přístroj bude v prodeji začátkem roku 2016.

GigaBlue, Vantage, Samsung s Ultra HD přijímači
▲ GigaBlue, Vantage, Samsung s Ultra HD přijímači

Dalším Ultra HD přijímačem bude Vantage UHD. Podrobnosti o novince zatím nejsou k dispozici.

Svoji novinku pro příjem Ultra HD vysílání představila i firma Samsung - UHD Video Gateway.

Turecká firma Vestel představila model S7252, který je vybaven 2 DVB-S/S2 tunery a podporuje video ve formátu 4K/2K s kompresí HEVC (H.265) se 60 snímky za sekundu. Přijímač je vybaven CI+ slotem a umožňuje nahrávat na externí paměťová média. Další novinkou je IPTV/OTT - Vestel IP7252, rovněž s podporou 4K.

Německý producent Kathrein představil přijímač s UHD DVB-S/S2 HEVC s vlastnostmi: rychlé přepínání programů, USB 3.0, 1 Gbit/s LAN. Další podrobnosti zatím nebyly uvedeny.

zdroj: satkurier.pl

Reklama
Vybrané články