Quantcast

Soud v Rusku: Federální programy pro každého se satelitní TV

| redakce | tisk

Majitelé satelitních antén v Rusku mají právo na svobodný přístup k federálním národním kanálů a to bez poplatků. Je to rozhodnutí arbitrážního soudu města Petrohrad a Leningrad.

Jedná se o další boj o bezplatný přístup k základním programům pro každého občana Ruské federace bez ohledu na to, jakého operátora využívá.

Federální regulátor telekomunikačního trhu Roskomnadzor provedl kontrolu u provozovatele největší ruské satelitní platformy Trikolor TV, na kterého si stěžoval jeden bývalý klient. Zákazník přestal platit základní balíček a provozovatel klienta informoval, že nezaručuje přístup k základním programům. Klient považoval takovou odpověď za porušení svých práv.

Soud vzal v úvahu potřeby spotřebitelů. Operátor pozemní televize je povinen poskytovat přístup k nejvýznamnějším národním programům jako jsou Pervyj kanal, Rossija 1, Rossija 2, Rossijka K, Rossija 24, NTV, Pjatyj, Karusel, OTR a TV Centr. Firma mají poskytovat programy v nezměněné podobě, bez vymáhání poplatků od zákazníků. Trikolor TV byl vyzván k obnovení přístupu programů u svých zákazníků.

Placenou televizi využívá kolem 40 procent Rusů (37 mil. domácností). Z toho je velká část abonentů satelitních platforem Trikolor TV, NTV Plus a Orion Express.

zdroj: satkurier.pl,tele-satinfo.ru,fontanka.ru

Reklama
Vybrané články