Prolomen kódovací systém DVB Scrambling

| redakce | tisk

Hackeři prolomili málo populární systém podmíněného přístupu DVB Scrambling (známý také jako Director) za který zodpovídá Tandberg. Systém není používán pro pravidelné vysílání ale naopak jen příležitostně (pro feedy). Využívá jej mimo jiné i EBU (Evropská vysílací unie).

Systém DVB Scrambling se identifikuje CAID 0x1010.

V současné době jsou již k dispozici programy pro DVB karty v PC a rovněž i pro linuxové přijímače s podporou systému DVB Scrambling. Vedle software jsou ale nutné klíče.

K prolomení systému pomohla analýza (pravděpodobně aktualizace OTA) jednoho z profesionálních zařízení určených pro dekódování signálů systému DVB Scrambling. S pomocí reverzního inženýrství se podařilo dekódovat signál v tomto systému.

V současné době se systém DVB Scrambling používá k zabezpečení signálů na pozicích 10°E a7°E z tenisového turnaje Wimbledon, který probíhá do 10. července 2016. Vše nasvědčuje tomu, že stejný systém bude využit i pro přenosy z olympijských her v Rio de Janeiro.

Upozornění: Tato zpráva má pouze informační charakter. Neslouží jako návod pro pirátský příjem digitální satelitní televize a ani jej nepodporuje. Pro příjem placené televize si obstarejte řádné předplatné pay-tv, která je v dané zemi dostupná.

zdroj: satkurier.pl