Quantcast

10 let O2 TV. Všem zákazníkům přidá na 2 měsíce kanály zdarma

| redakce | tisk

Digitální televize O2 TV slaví letos na podzim 10 let na českém trhu. Během první dekády počet jejích zákazníků překonal 200 tisíc a služba se tak stala jedničkou v oblasti IPTV.

Jako poděkování za dosavadní přízeň získají diváci O2 TV až 57 kanálů zdarma. Ty jim budou dostupné od listopadu až do konce prosince.

O2 TV vstoupila na český trh v roce 2006. Divákům tehdy představila 40 kanálů a videotéku, ve které bylo možné si za poplatek zapůjčit některý z českých filmů, později přibyly i snímky z hollywoodských studií. "Už po dvou letech fungování si O2 TV předplatilo přes 100 tisíc zákazníků a jejich počet stále stoupal," říká David Duroň, ředitel O2 TV.

10 let O2 TV. Všem zákazníkům přidá na 2 měsíce kanály zdarma
▲ 10 let O2 TV. Všem zákazníkům přidá na 2 měsíce kanály zdarma

Po přidání televizního archivu nebo doplnění oblíbené funkce Nahrávání zařadila O2 TV do své nabídky také první HD kanály. Velký zlom ovšem nastal v srpnu 2013, kdy byla zákazníkům představena zbrusu nová platforma s moderním rozhraním, uživatelsky příjemným ovládáním i novými funkcemi. "Jako první z velkých hráčů jsme zákazníkům přinesli možnost cestovat v čase. Díky Zpětnému zhlédnutí už se naši diváci nemuseli spoléhat na televizní program. Oblíbené pořady si mohou už více než 3 roky pouštět zkrátka tehdy, kdy oni sami chtějí," vysvětluje David Duroň s tím, že letos v září využívalo Zpětné zhlédnutí více než 70 % domácností s O2 TV. Průměrný divák přitom strávil sledováním pořadů zpětně přes 26 hodin.

Od jara 2014 se vývoj kolem O2 TV ještě zrychlil. Operátor představil online Videotéku, jejíž filmy se staly nově dostupné pro kohokoli na internetu. Zároveň uvedl aplikaci O2TV Go, díky které mohli zákazníci O2 TV začít sledovat vybrané kanály i na počítači, mobilu nebo tabletu. Na podzim téhož roku zpřístupnil operátor svoji mobilní televizi i nezákazníkům O2.

Na začátku roku 2015 získalo O2 práva na vysílání Ligy mistrů a začalo usilovně pracovat na obsahové strategii chystaného sportovního kanálu. Operátor výrazně zjednodušil produktovou nabídku na pouhé 3 tarify. U všech tarifů umožnil sledovat všechny dostupné kanály na 4 dalších zařízeních. "Z původně jedné televize v domácnosti se tak rázem stalo 5 plnohodnotných O2 TV," dodává David Duroň. V srpnu odstartoval operátor pod taktovkou Marka Kindernaye vysílání vlastního sportovního kanálu O2 Sport. Hlavním tahákem byla kromě fotbalové Synot ligy a Ligy mistrů také multidimenze. Tato funkce umožňuje vysílat v jednu chvíli až 8 různých televizních streamů. O2 Sport tuto funkci využívá v případě souběžně hraných zápasů nebo k přenosu záběrů z různých kamer.

V listopadu 2015 uvedlo O2 na trh nový set-top box, který přinesl velkou změnu. O2 TV se díky novému zařízení mohla odpoutat od konektivity O2 a bylo možné ji zprovoznit v domácnosti s internetem od jakéhokoli poskytovatele. Díky těmto novinkách překonal počet zákazníků v lednu 2016 hranici 200 tisíc a nadále roste. "Letos na jaře jsme prodloužili Zpětné zhlédnutí z 30 na 50 hodin, průběžně doplňujeme další HD kanály a spustili jsme druhý sportovní kanál O2 TV Fotbal. Na příští rok navíc chystáme další zajímavá vylepšení," prozradil David Duroň. "Všem našim zákazníkům děkujeme za přízeň a od listopadu do konce prosince jim přidáme do jejich programové nabídky až 57 dalších kanálů," doplnil Duroň.

zdroj: O2

Reklama
Vybrané články