Široká nabídka DVB-T antén

Nová Digi TV SK: Aktualizace firmware pro KAON NA1170

| redakce | tisk

Společnost Digi Slovakia, operátor satelitní platformy Nová Digi TV SK, přichystal na noc z 12. na 13.3.2018 povinný upgrade firmware pro všechny satelitní přijímače KAON NA1170.

Nový řídící software bude nasazen formou nuceného upgrade. Zákazníci dostanou informaci o aktualizaci, přijímače se automaticky restartuje a aplikuje se aktualizace, která trvá cca 15 až 20 minut. Aktualizaci není možné přerušit.

Aktualizaci provede operátor v nočních hodinách, aby se změna projevila u většiny zákazníků. Změna firmware se nedotkne klientů, kteří na noc vypínají přijímač nebo mají vypnutý automatický noční update. Aktualizace v těchto případech proběhne dodatečně - po přepnutí přístroje na libovolný televizní kanál, který se vysílá na TP 1 - tedy například na stanicích Jednotka HD, Markíza HD či JOJ HD.

Nová Digi TV SK: Aktualizace firmware pro KAON NA1170
▲ Nová Digi TV SK: Aktualizace firmware pro KAON NA1170

Nový firmware přináší opravu chyb a drobná vylepšení:

1) drobné úpravy zobrazovaných textů a zpráv.

2) odstraněny chybové kódy v případě změn a poruch

3) přidaná zkratka, tlačítko pro rychlý přístup ke zvukové stopy pro nevidomé. Po stisknutí červeného tlačítka na ovladači se zapne stopa s komentářem pro nevidomé, pokud je dostupná. Opětovným stiskem tohoto tlačítka je možné stopu s komentářem vypnout

4) během rychlého přepínání programů se zobrazí jen infobannery s informacemi o aktuálním programu

5) změněna notifikační zpráva, která zobrazuje informace o programu, které nejsou součástí předplatného. Nově hláška obsahuje informaci ve kterém se uvedený program nachází

6) drobné změny v typu fontu, velikosti písma, zarovnání textu a logotypů