Široká nabídka DVB-T antén

Premiéra Týmu SEAL na AXN v pondělí 23. dubna ve 21:00

| redakce | tisk

Na české obrazovky přichází vojenská sága Tým SEAL, sledující osudy členů elitní jednotky amerického námořnictva. Česká premiéra na kanálu AXN následuje jen pár měsíců po americké premiéře.

Kromě riskantních vojenských akcí, situovaných tematicky do současnosti, nahlédnou diváci do soukromých životů vojáků i psychologie toho, co je jako tým drží pohromadě. V hlavních rolích uvidíme Davida Boreanaze (Sběratelé kostí), Maxe Thieriota (Odpojit, Batesův motel) anebo Jessicu Paré (Šílenci z Manhattanu).

Tým SEAL mohou diváci sledovat v českém znění od 23. dubna 2018 každé pondělí ve 21:00 na televizním kanálu AXN.

Tým SEAL od 23. dubna na AXN (CBS/AXN)
▲ Tým SEAL od 23. dubna na AXN (CBS/AXN)

Díváme se na životy těchto lidí a jak se vypořádávají se svojí prací. Diváci uvidí to, jak se příslušníci jednotek SEAL pohybují, připravují a slaďují s ostatními, uvidí skvělé vojenské vybavení i to, jak všeho může být příliš. Je skvělé vidět, s jakou přesností vykonávají své mise,“ uvádí v rozhovoru pro CBS představitel hlavní role David Boreanaz.

Vojenské drama sleduje profesní a osobní životy příslušníků Navy SEAL - nejelitnější jednotky námořních, vzdušných a pozemních týmů námořnictva USA. Jason Hayes (David Boreanaz) je uznávaným charismatickým vůdcem týmu Tier One, jehož rodinný život utrpěl kvůli jeho profesním povinnostem. Jeho tým zahrnuje důvěrného přítele Ray Perryho (Neil Brown Jr.), s nímž Jason sdílí hluboce zažitý systém rychlé komunikace; Sonnyho Quinna (A.J. Buckley), výjimečného a loajálního vojáka s pestrou minulostí, který dodnes bojuje se sebezničujícími sklony. Další, kdo podstoupil přísné vojenské školení, v naději, že se připojí k vybrané jednotce, je mladý Clay Spenser (Max Thieriot), který ovládá mnoho jazyků a má nezdolnou vůli a odhodlání. V důležité roli analytičky Mandy Ellisové, která obětuje vše, aby mohla vykořenit zlo a skoncovat s teroristy, uvidíme Jessicu Paré, známou například ze Šílenců z Manhattanu. Lisa Davisová (Toni Trucksová), je „matkou“ celého týmu, zodpovědnou za jeho vybavení pro každou misi.

Jessica Paré v seriálu Tým SEAL (CBS/AXN)
▲ Jessica Paré v seriálu Tým SEAL (CBS/AXN)

V reálném životě jsou elitní týmy námořnictva USA využívány především pro cílené vojenské zásahy, speciální průzkum na nepřátelském území anebo pro záchranu rukojmích s využitím nekonvenčních metod boje. Výcvik nových příslušníků je psychicky i fyzicky velmi náročný a je považován za jeden z nejnáročnějších vůbec. Může trvat až třicet měsíců, než člen SEAL dosáhne potřebné fyzické kondice a osvojí si veškeré nezbytné znalosti nutné k jeho nasazení do skutečné bojové mise. Jak uvádí web military.com, přibližně 75 % zájemců o zařazení k této jednotce proto vzdá výcvik ještě před jeho dokončením.

zdroj: AXN