Cyklistické Giro od 4. května na Eurosportu

| redakce | tisk

Eurosport bude od 4. do 27. května vysílat 101. ročník druhého nejprestižnějšího cyklistického závodu světa Giro d´Italia. Všech 21 etap bude Eurosport 1 vysílat ŽIVĚ, z každé etapy připraví nejméně čtyřhodinový přenos, celkem se mohou diváci těšit na více než 90 hodin živého vysílání.

Každou etapu uvede i zakončí 15minutový magazín Giro Extra, kterým provede diváky oblíbený expert Eurosportu Juan Antonio Flecha. V magazínu představí divákům jednotlivé etapy, jejich favority, vlastní analýzy a klíčové body každého závodního dne, postřehy a zajímavosti z italských silnic. A také emoce vítězů po dojezdu etap během rozhovorů. Souhrn jednotlivých etap představí E1 vždy ve večerních hodinách v pořadu Giro Today (obvykle 120 minut od 20:00).

Na české verzi Eurosportu bude Giro d´Italia opět komentovat Štěpán Straka, v některých etapách ho doplní Martin Hačecký. Diváci české verze Eurosportu se zároveň mohou těšit na několik atraktivních hostů v roli spolukomentátorů, za mikrofonem se objeví bývalý mistr republiky Petr Benčík nebo šéfredaktor časopisu 53x11 Kamil Hofman.

Giro d´Italia 2018 startuje v Izraeli v Jeruzalémě časovkou na 9,7 km, v dalších dvou etapách projedou cyklisté ze severu Izraele až na jih, z Haify do Eilatu. Poté se peloton přesune na Sicílii, kde ho čeká mj. atraktivní stoupání na sopku Etnu, v itineráři závodu nechybějí obávaný Monte Zoncolan a další hory v severní Itálii. Na závěr třítýdenního závodu se jedou okruhy v Římě.

Startovní listina italské Grandtour je plná velkých cyklistických jmen, na startu nebudou chybět čtyřnásobný vítěz Tour de France Chris Froome, obhájce loňského prvenství Tom Dumoulin, domácí favorit Fabio Aru a ve skvělé formě jezdící Thibaut Pinot.

Ve startovní listině jsou také tři čeští cyklisté - Jan Hirt, Roman Kreuziger a Zdeněk Štybar. Co od nich očekávat, naznačuje Petr Benčík: „Hodně. Roman Kreuziger letos předvádí super formu, bude stoprocentně v nejlepší desítce, přestože v jeho týmu pojedou Chaves, Simon Yates i Nieve, ve výborném umístění by mu mohla zabránit jen nějaká smůla, pojede výborně. Sice není lídrem, ale to, že má v týmu více špičkových spolujezdců, mu může pomoci, pojede v klidu, bez tlaku a přehnaných očekávání. Honza Hirt, oni to lidi ještě nevědí, on je ryzí vrchař, top ten vrchař. A letos to dokáže, budeme překvapeni tím, co předvede, vůbec bych se nedivil, kdybychom ho v horách vídali mezi nejlepšími pěti. Honza nepojede v pozici lídra Astany, oni mají Lópeze, Honza si to musí v týmu ještě osahat, musí se ostatním ukázat. Letos si ho ale fanoušci definitivně zapíší jako špičkového vrchaře. A Štybar? To je klasika... pokusí se vyhrát etapu, už vyhrál etapy na Vueltě i na Tour de France. Štyby je vítězný typ, má na to výkonnost, na Giro bude velmi dobře připravený, což mu dá velké šance na etapové prvenství.“

Od 13. května ve 23:00 vysílá Eurosport ŽIVĚ i závod Okolo Kalifornie, na němž tradičně startuje mistr světa Peter Sagan. Kalifornské etapy komentuje Petr Nejedlý.

zdroj: Eurosport