CryptoBox 800 UHD

Seznam.cz koupil majoritu v rádiích Expres FM a Classic Praha

| redakce | tisk

Český internetový portál Seznam.cz vstupuje na rozhlasový trh. Kupuje většinový podíl v rádiích Classic Praha a Expres FM. Díky tomu se provozovatel posouvá z internetu, terestrického, kabelového a satelitního vysílání i do rádiového éteru. Obě rozhlasové stanice se vysílají na území Prahy a středních Čech.

Classic Praha a Expres FM do svého vysílání zařadí i zpravodajství z redakce Seznam Zprávy a Televize Seznam. Hudebně se zaměření rádií zatím nezmění.

Seznam.cz bude v rádiích Expres FM a Classic FM vlastnit 67 procentní podíl. Zbývající 33% podíl si nadále ponechají původní majitelé stanic David Šimoník a Petr Stuchlík. Ve vedení obou rádií zůstává jejich dosavadní ředitel Pierre Beneš spolu s Martinou Klausovou za rádio Classic Praha a Filipem Žemličkou za Expres FM. Pierre Beneš bude nadále odpovídat za rozvoj i dramaturgickou skladbu obou stanic.

Chceme posluchačům nabídnout jejich oblíbenou hudbu doplněnou o kvalitní zpravodajství, rozhovory a informace, které jinde nenajdou. Kromě propojení zpravodajského obsahu počítáme s tím, že se v éteru mohou objevit tváře, respektive hlasy, naší zpravodajské redakce, které nyní připravují obsah pro Seznam Zprávy, Televizi Seznam, ale i novinky.cz či Stream.cz,“ vysvětluje důvody uzavření transakce Pavel Zima, místopředseda představenstva Seznam.cz.

Rádia Expres FM a Classic Praha zatím vysílají v Praze a Středních Čechách. Zástupci Seznam.cz se ale netají tím, že je jejich ambicí dostat stanice k co největšímu počtu posluchačů. „Budeme podporovat digitalizaci rádií v České republice, ale zároveň se zaměříme na vlastní cesty, konkrétně využití internetu,“ vysvětluje Pavel Zima a dodává, že k žádné další digitalizaci také vůbec nemusí dojít, a právě proto se česká internetová jednička chce spolehnout na vlastní způsob šíření rozhlasového vysílání.

V loňském roce Seznamu výrazně vzrostla popularita sekce Další články z českého internetu na domovské stránce, do níž mohou vkládat svůj obsah i jiné mediální domy. „Na stejném principu, na jakém nyní funguje tzv. feed, bychom chtěli spustit i video portál a postupně do něj začleňovat také audio obsah, například v podobě podcastů,“ přibližuje další plány Pavel Zima.

Expres FM je pražské metropolitní rádio se zaměřením na současnou kvalitní hudbu. Jeho poslechovost byla loni 25 tisíc lidí denně, což představuje podíl téměř tři procenta. Classic Praha hraje klasickou a filmovou hudbu doplněnou o pořady s hudbou jazzovou, swingovou a muzikálovou.