Majitel Novy a Markízy zvýšil poplatky za své programy o 15%

| redakce | tisk

Společnost CME, která vlastní českou komerční televizní skupinu Nova a slovenskou Markíza, zvýšila příjmy z poplatků za distribuci svých programů od provozovatelů kabelových a satelitních platforem a příjmy z předplatného při aktuálním směnném kurzu o 15 procent a při konstantním směnném kurzu o čtyři procenta.

Tržby z prodeje televizní reklamy se za první polovinu roku 2018 při aktuálním směnném kurzu zvýšily o 16 procent a při konstantním kurzu o 3%. V první polovině roku 2018 CME splatila dluh v celkové výši 160 milionů eur.

CME očekává dokončení již dříve oznámeného prodeje chorvatských aktivit společnosti Slovenia Broadband S.a r.l., dceřiné společnosti United Group B.V. do 31. července 2018.

Dne 10. července 2017 CME ohlásila také prodej svých aktivit ve Slovinsku společnosti United Group, transakce je stále v procesu řešení a podléhá několika podmínkám, včetně obdržení souhlasu slovinského regulačního úřadu.

Michael Del Nin, jeden ze dvou generálních ředitelů CME, uvedl: "Naše finanční výsledky ve druhém čtvrtletí byly přesně v souladu s našimi očekáváními, které jsme měli před třemi měsíci. Rovněž očekáváme, že růst ziskovosti se ve druhé polovině roku 2018 prudce zrychlí, neboť všechny naše země dosahují dobrých výsledků, což povede k dalším vynikajícím celoročním výsledkům a výraznému generování volného peněžního toku. V kombinaci s významným pokrokem ve snižování našeho dluhu, ve kterém i nadále pokračujeme, dosáhla CME v první polovině roku nejlepších finančních výsledků za poslední desetiletí."

Mediální a zábavní společnost CME působí ve čtyřech zemích střední a východní Evropy. CME v současné době vysílá 26 televizních kanálů - v Bulharsku (bTV, bTV Cinema, bTV Comedy, bTV Action, bTV Lady a Ring), v České republice (Nova, Nova 2, Nova Cinema, Nova Sport 1, Nova Sport 2, Nova International, Nova Action a Nova Gold), v Rumunsku (Pro TV, Pro TV International, Acasa, Acasa Gold, Pro Cinema, Sport.ro. MTV Romania a Pro TV Chisinau) a ve Slovenské republice (TV Markíza, Markíza International, TV Doma, TV Dajto).