Nizozemský kanál BVN TV končí na satelitu Astra

| redakce | tiskobrázek k článku: Nizozemský kanál BVN TV končí na satelitu Astra

Nizozemský mezinárodní kanál BNTV TV (Het Beste van Vlaanderen en Nederland) ukončí dne 20. září 2018 distribuci svého programu na satelitu Astra 1L na pozici 19,2°E. Po tomto datu mohou diváci v Evropě sledovat program BVN TV z družice Eutelsat Hot Bird 13B (13°E).

BVN TV jako důvody tohoto rozhodnutí uvádí vysoké finanční náklady na šíření programu přes satelit Astra a také značné finanční úspory, které zavádí nizozemská veřejnoprávní televize NPO (Nederladse Publieke Omproep) společně s vlámskou veřejnoprávní televizí VRT (Vlaamse Radio en Televisieomroep).

Diváci, kteří nemají možnost sledovat vysílání BVN TV ze satelitů Eutelsat Hot Bird, nabízí vysílatel možnost sledování programu prostřednictvím webového streamu.

Konec BVN TV na Astře nepřináší žádné další změny v dostupnosti programu. Stanice zůstává v nabídkách kabelových operátorů a stejně tak i v nabídce společnosti M7 Group, která v Nizozemí a Belgii provozuje satelitní DTH služby Canal Digitaal a TV Vlaanderen. Obě tyto služby budou nabízet BVN TV prostřednictvím VoD služeb.

BVN TV naladí diváci v oblasti Jižní Ameriky na satelitu Eutelsat 113 West A (113°W), v Austrálii a Novém Zélandu na družici Optus D2 (152°E), v Africe na satelitu Astra (5°E) a v Asi a ve střední Africe na družici Thaicom 5 (78,5°E).

technické parametry - BVN TV (do 20.9.2018):

• Astra 1L (19,2°E), freq. 11,185 GHz, pol. V, SR 22000, FEC 5/6, DVB-S/QPSK

technické parametry - BVN TV:

• Eutelsat Hot Bird (13°E), freq. 10,815 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK

zdroj: BVN TV/NPO & VRT/Satindex/ORBITAL