CryptoBox 800 UHD

TV Prima začala natáčet druhou sérii Temného kraje

| redakce | tisk

Televize Prima začala natáčet druhou řadu úspěšného kriminálního seriálu TEMNÝ KRAJ s Lukášem Vaculíkem v hlavní roli. Všichni věří, že pokračování bude stejně úspěšné jako byla první série. První klapka padla na Dušičky a natáčelo se stylově - na hřbitově.

První série TEMNÉHO KRAJE skončila operací mozku Petra Kraje, bývalého elitního kriminalisty z pražského oddělení vražd. Druhá série tak začne jeho návratem do práce, kde ho bude doprovázet jeho věrný společník, pes Egon. Na scénu se vrací i veterinářka Tereza Coufalová (Tereza Kostková), policisté Naďa Hamplová (Kristýna Nováková), snaživý Vojta Coufal (Jan Teplý) a bodrý Pepa Sláma (Karel Zima). Chybět nebude ani Petrův kolega Luboš Bach (Martin Trnavský) nebo soudní patolog Kryštof Steiner (Saša Rašilov).

Tým seriálu Temný kraj (foto: TV Prima)
▲ Tým seriálu Temný kraj (foto: TV Prima)

TEMNÝ KRAJ byl náš nejúspěšnější seriál poslední doby, a tak samozřejmě věříme, že TEMNÝ KRAJ 2 bude ještě úspěšnější než první série,“ říká ke startu natáčení seriálu Roman Mrázek, programový ředitel Prima Group. Z úspěchu první řady TEMNÉHO KRAJE mají samozřejmě radost i autorky, sestry Jitka a Kateřina Bártů. „Doufaly jsme, že tento žánr a styl vyprávění bude českému divákovi blízký, a jsme samozřejmě rády, že se seriál líbil,“ komentují úspěch projektu sestry Bártů.

S radostí a očekáváním se na plac vraceli i hlavní hrdinové Lukáš Vaculík a Tereza Kostková. „Já pokračuji rád v projektech, kde mně bylo dobře - a tady mi dobře bylo. Takže jsem rád, že jsme se znova potkali a že točíme dál,“ říká představitel Petra Kraje Lukáš Vaculík. Na otázku, zda se mu točí lépe s lidmi nebo se zvířecím parťákem, s úsměvem prozrazuje: „No, je to jak kdy. Někdy ten pes může být lepší než někdo, kdo vám nesedí. To je pravda, ale tady jsou bezvadný lidi i pes.“

Tým seriálu Temný kraj (foto: TV Prima)
▲ Tým seriálu Temný kraj (foto: TV Prima)

Na pokračování TEMNÉHO KRAJE se těšila i Tereza Kostková. „Návraty jsou jak kdy, ale tenhle je moc příjemný. Seriál se mi líbil, takže jsem ráda, že jsem zpátky.“

Natáčení TEMNÉHO KRAJE 2 je na samém počátku, takže si diváci televize Prima na příběhy Petra Kraje, doprovázeného jeho věrným psím společníkem, retrívrem Egonem, budou muset ještě chvíli počkat.

Seriál se u diváků shledal s velkým úspěchem. Průměrně tak každou neděli usedalo k obrazovkám 1 541 000 diváků v kategorii 15+. Nesledovanější pak byla epizoda Loupežníci, odvysílaná 5. 2. 2017. Sledovalo ji 1 705 000 diváků v kategorii 15+.

zdroj: Prima