Místo pro Vaši reklamu

Slovenský multiplex 1 bude překlopen do DVB-T2, chystá se přelaďování

| redakce | tisk

Domácnosti, které na Slovensku přijímají televizní programy na klasickou pozemní anténu, čekají velké změny. V nejbližších týdnech totiž začne přelaďování frekvencí. Všechny změny podpoří i informační kampaň společnosti Towercom, která pozemní TV provozuje.

Diváci se musí připravit na přelaďování programů. Chystané změny souvisí s uvolněním 700 MHz pásma, které od členských států požaduje Evropská unie (EU).

O změnách v distribuci programů budou televizní domácnosti informováni prostřednictvím informačních kampaní. Ambasadorem informační kampaně je známý slovenský herec Jozef Vajda. Ten vystupuje v hlavní úloze jako agent Anténa.

Co diváky čeká? Přeladění televizorů či set top boxů.

Prelaďovanie sa bude týkať všetkých multiplexov - balíčkov staníc - v mnohých lokalitách. Závisí to od toho, na ktorých frekvenciách sú aktuálne siete šírené,“ uvedl technický ředitel Towercomu Zsolt Nagy.

Slovenský multiplex 1 bude překlopen do DVB-T2. Pro příjem pak bude nutný televizor nebo set top box, který tento standard podporuje. Změny zároveň umožní rozšířit nabídku o nové stanice a také spustit další HD programy.