Místo pro Vaši reklamu

4ever music HD a EU Music HD volně ze satelitu Eutelsat 9B

| redakce | tisk

Ze satelitu Eutelsat 9B je možné přijímat další bezplatné programy v režimu FTA ve vysokém rozlišení (HDTV). Na jednom z transpondérů této družice se objevily stanice ever music HD, EU Music HD, Niki Junior HD a Niki Kids HD.

Stanice jsou umístěny v DVB-S2 multiplexu na kmitočtu 12,226 GHz, který pracuje ve svazku severní Evropa + Pobaltí a Ukrajina. Příjem multiplexu je možný i v Česku a na Slovensku. Příjmové podmínky se ale liší podle místa příjmu. Lepší jsou na východním Slovensku. Ve stejném multiplexu vysílá i filmový kanál AMC, který je stále FTA.

ever music HD - záběr z příjmu stanice
▲ ever music HD - záběr z příjmu stanice

4ever music HD se zaměřuje na starší videoklipy, převážně z 80. a 90. let minulého století. EU Music HD vysílá evropskou a ukrajinskou hudební produkci.

EU Music HD - záběr z příjmu stanice
▲ EU Music HD - záběr z příjmu stanice

Niki Junior HD je ukrajinský dětský televizní kanál, který cílí na publikum ve věku 0 až 5 let. Niki Kids HD cílí na děti starší pěti let. Vysílá pečlivě vybraný obsah s cílem podpořit komplexní rozvoj dítěte.

NIKI Junior HD - záběr z příjmu stanice
▲ NIKI Junior HD - záběr z příjmu stanice

Programy se vysílají v MPEG-4 v HD rozlišení v kodeku AAC. Pro příjem je proto nutný přijímač, který tyto formáty podporuje.

Všechny tyto 4 HD programy se doposud vysílaly ze satelitu Amos 7 (4°W). Kuriózní je, že oba dětské programy se již na satelitu Eutelsat 9B vysílají a to zakódovaně v rámci ukrajinské pay-tv služby Xtra TV.

technické parametry - 4ever music HD, EU Music HD, NIKI Junior HD, NIKI Kids HD:

• Eutelsat 9B (9°E), freq. 12,226 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 5/6, DVB-S2/8PSK, FTA