CryptoBox 800 UHD

Podzimní novinky na stanici KinoSvět

| redakce | tisk

Během podzimu odvysílá kanál KinoSvět, televize dokumentárních filmů, řadu nových titulů, včetně dokumentárních sérií vyráběné přímo pro tuto stanici. Stanici KinoSvět provozuje Československá filmová společnost.

Příští pondělí 16. září 2019 ve 20:25 hodin odvysílá KinoSvět dokument Na hranici onoho světa. Ke komu chodí jasnovidci, když chtějí vidět svou budoucnost? Mohou vidět i svou smrt a svých blízkých? Může se člověk stát jasnovidcem vlastní vůlí nebo si ho to najde? Milan Zacha Kučera na pozvání předsedkyně Slovenské asociace pro výzkum paranormálních jevů Gabriely Slovákové navštíví v slovenských Novým Zámkoch asi nejznámější slovenskou jasnovidku.

Ve stejném čase o týden později KinoSvět přinese dokument Poklad na jezeře. Polský Heydrich, Arthur Greiser. Hitlerův náměstek, který vytrhl z poraženého Polska Poznaňsko, začal je germanizovat coby novou německou župu Wartheland. Přitom okradl jak státně, tak osobně statisíce polských rodin. Postavil si za 3 500 000 říšských marek velmožský palác uprostřed loveckých revírů nad Goreckým jezerem. Když se přiblížila Rudá armáda, odjížděl doprovázen dvěma nákladními automobily plnými cenností. Jenomže, pod jeho velmožským palácem se nenašel jeho bunkr. Máme snad věřit legendě o tom, že mu Hitler pro nákladnost stavby kryt nepovolil postavit?

O záhadách minulosti, současnosti i budoucnosti s předním českých záhadologem Otomarem Dvořákem bude nový Magazín záhad. Na programu KinoSvět každé úterý od 17.9. ve 20:00 hodin. Ve stejný den o 20 minut později přinese KinoSvět premiéru dokumentu Spiritismus a UFO. Viděli jste někdy oblohu a na ní něco...? Hlavním tématem tohoto dokumentu není ani tak hledání existence UFO nebo mimozemšťanů, ale pochopení určitého poselství, které nevysvětlitelné nebeské úkazy v některých lidech představují.

Zážitky lidí, kteří prošli klinickou smrtí bude vyprávět dokument Nezvaný host. V pátek 20.9. ve 21:50 hodin.

Šestidílná dokumentární série Hollywoodské vraždy bude každou sobotu od 21.9. ve 20:30 hodin se zabývat nejznámějšími vraždami, které se tu staly a jsou spojeny s honbou za slávou, úspěchem a penězi. Můžete tak sledovat tragický příběh kanadské modelky a Playmate 1980 Dorothy Stratten, kterou znásilnil a zastřelil její manžel Paul Snider, když se s ním chtěla rozvést. Nebo prožít slávu i pád rappera Tupaca Shakura, jenž byl postřelen v Las Vegas a následky zranění zemřel. Či se pokusit pochopit, proč slavný hudební producent Phil Spector v roce 2003 zabil herečku Lanu Clarkson...

Třetí série Případy FBI začne na KinoSvět v pátek 27.9.2019 ve 20:25 hodin. Celkem 12 dílů popisuje vyšetřování závažných trestných činů, prověřují každou stopu a využívají nejmodernější techniku a metody k odhalení pachatele.

Skutečné příběhy vražd a paranormální jevy. Jak spolu souvisejí? Autoři dvanáctidílné série Šokující pravda od pátku 27.9. každý pátek a sobotu v cca 21:30 hodin se nebojí jít po stopách reálných zločinů, dávají je do souvislostí s událostmi mezi nebem a zemí a konečně zkoumají, jak je Hollywood změnil na slavné thrillery. Co vypátrají o Edu Geinovi, který byl zřejmě předlohou Normana Batese z Hitchcockova hororu Psycho? Jaká byla skutečná Aileen Wuornos, sériová vražedkyně, o níž byla natočena řada snímků, včetně oscarové Zrůdy? Tyto příběhy vás nenechají chladnými.

Kdo jsou lidé a společnosti, kteří odkrývají tajemství a záhady střední Evropy? Čím se aktuálně zabývají? Co se skrývá za přírodními anomáliemi? Jaká jsou skrytá poselství z dob minulých? Co k nám přichází z oblohy? Fakta, záznamy, dokumenty, rozhovory, svědectví. To vše v publicistickém pořadu předního českého záhadologa a autora literatury faktu Milana Zachy Kučery v rámci dokumentární série Tajemné horizonty od neděle 29.9. jednou za dva týdny.