Místo pro Vaši reklamu

Sky Italia vypne tv od Nat Geo, Fox a Disney

| redakce | tisk

Zhruba za měsíc skončí na italské satelitní platformě Sky řada tématických programů. K 31. říjnu 2019 tuto DTH službu opustí vybrané stanice provozovatelů National Geographic, Fox a Disney.

Konkrétně budou na Sky Italia vypnuty programy Nat Geo People, Fox Animation, Fox Comedy, Disney XD a Disney English. Důvodem k jejich vyřazení je velmi nízká sledovanost, která se pohybovala okolo 0,11% share.

V nabídce provozovatele zůstávají zbývající stanice uvedených tří skupin - tj. Fox, Fox Life, Fox Crime, Disney Channel, Disney Jr, Baby TV, National Geographic a Nat Geo Wild.

Web Primaonline spekuluje, že ve Sky Italia skončí i ostatní stanice, kterým brzy skončí licence, včetně atraktivních kanálů jako National Geographic, Fox nebo Disney Channel.

Podle neoficiálních informací, které již delší dobu kolují italskými weby, by se mohly tyto kanály objevit v rámci bezplatné platformy TivúSat a také v bezplatném DVB-T.
Kanály by tak přešly z placeného na neplacené vysílání.

Vyjádření televizních skupin se zatím nepodařilo získat, ani neodpověděli na otázky zda se opravdu objeví v neplacené nabídce.

Více informací se pravděpodobně objeví až s blížícím se koncem licencí ve Sky Italia, což by mělo být ke konci roku.

zdroj: PrimaOnline.it + franck