Quantcast
CryptoBox 800 UHD

Erotické programy pro karty Skylink na 13E ne pro DTH

| redakce | tisk

Na satelitním systému Eutelsat Hot Bird na pozici 13°E se vysílají některé programy, které jsou opatřeny kryptovacím systémem Irdeto pro přístupové karty Skylink. Rozšíří operátor programovou nabídku z této pozice?

V rámci multiplexu na kmitočtu 10,930 GHz, SR 30000, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK, jehož část si pronajímá M7 Group, se vysílají mimo jiné programy Hustler HD, Blue Hustler a nejnověji Private HD. Tedy z programového pohledu dva hard core HD kanály a jeden soft erotický program. Programy jsou krom jiných systémů kryptovány systémem Irdeto (CAID 0624). Budou tyto programy zařazeny na karty Skylink do balíčků placené televize?

"Ve všech případech se jedná o distribuční trasy pro vysílatele," říká webu parabola.cz Jaromír Glisník, člen představenstva společnosti M7 Group, která platformu Skylink provozuje. "Naše divize M7 Platform Services poskytuje vysílatelům karty CAID 0624. Se zpřístupněním zákazníkům Skylinku nepočítáme," dodává.

Skylink poskytuje zákazníkům Skylinku z pozice 13°E jediný program - Love Nature 4K. Tento Ultra HD program vysílá stejný obsah jako v HD rozlišení. Vedle nutného rozšíření přijímacího kompletu potřebuje zájemce o program Love Nature 4K také modul Viaccess Orca. Právě jen na těchto modulech je dostupný tento program s českou audio stopou.

Nedávno byly zahájeny technické testy kryptování Fashion One 4K na pozici 19,2°E pro karty Skylink. Vedle zmíněného systému Viaccess Orca je zde zapojen i systém Irdeto (CAID 0624). Zda bude tento program zařazen do nabídky není v tuto chvíli známo. Program se teoreticky může stát součástí programového rozšíření 4K pod novým majitelem M7 Group, společností Vivendi. Aktuálně Skylink nabízí dva Ultra HD/4K programy. Vedle zmíněné stanice Love Nature 4K také kanál Insight UHD.

Reklama
Vybrané články