Německá RTL bude nadále vysílat i v SD na 19,2E
| redakce | tiskNěmecká mediální skupina RTL Deutschland GmbH bude pokračovat v satelitní distribuci v klasickém SD rozlišení na evropském satelitním systému Astra na pozici 19,2°E. Satelitní operátor SES (Astra) potvrdil prodloužení smlouvy s RTL na kapacitu.
Kompletní nabídku bezplatných televizních programů německé RTL tak budou moci satelitní diváci přijímat i nadále z orbitální pozice 19,2E, která dosahuje do 118 milionů televizních domácností po celé Evropě.

RTL bude přes Astru nadále šířit programy RTL, Vox, ntv, Nitro, RTLplus, Super RTL, Toggo plus a RTL Zwei a stejně tak i regionální programy. Nově spuštěný kanál Voxup, který odstartoval 1. prosince 2019, je také součástí dohody.
Všechny stanice budou šířeny v MPEG-2 v SD rozlišení až do roku 2024.
Programy skupiny RTL jsou přes Astru šířeny rovněž v HD rozlišení. Programy v HD jsou ale dostupné jen abonentům platformy HD+. Vedle HD provozuje RTL také jeden program ve 4K - RTL UHD (je v nabídce HD+).
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Inspektorka Candice Renoirová IX
20:00 Robin Hood (3/10)
20:20 Policie Modrava II (3)
20:15 Polabí (79)
20:10 Veselé Vánoce přeji chobotnice
20:05 Josef Klíma: Jak jsem přežil devadesátky
20:30 Viera (4/9)
20:00 Eric Clapton
20:30 Kukučka (4)
20:20 Inženýrská odysea (13/13)