CryptoBox 800 UHD

Od 30. března vzdělávací pořady pro školáky na TVP

| redakce | tisk

V pondělí 30. března 2020 v 8:00 hodin ráno začne polská veřejnoprávní televize TVP (Telewizja Polska) vysílat vzdělávací pořady pro žáky základních škol. Bloky pořadů pro školáky bude TVP vysílat po dohodě s Ministerstvem národního vzdělávání (MEN).

Nové pořady TVP a MEN s titulem „Szkoła z TVP“ mají obohatit vzdělávací nabídku TVP určenou učitelům, ředitelům, studentům a rodičům. V rámci projektu budou na TVP vysílány materiály přizpůsobené osnovám základních škol.

První lekce "Školy s TVP" se začnou vysílat v pondělí 30. března v 8:00 hodin a budou je vysílat čtyři kanály - TVP3, TVP Rozrywka, TVP Sport a TVP Historia. Vedle premiérových materiálů se budou vysílat i reprízy lekcí. Kompletní materiály budou později k dispozici na VOD platformě TVP na stránce vod.tvp.pl.

Projekt Szkoła z TVP (foto: TVP)
▲ Projekt Szkoła z TVP (foto: TVP)

Polská televize TVP od začátku pozastavení výuky ve školkách, školách a vzdělávacích institucích intenzivně podporuje vzdělávací aktivity zaměřené na děti a mládež. Kromě speciálních pásem na TVP ABC a TVP Kultura budou dostupné pořady také na TVP VOD a v rámci polského pozemního multiplexu 8 prostřednictvím HbbTV - tzv. TVP eSzkoła.

Od 19. března 2020 TVP ve spolupráci s muzeem a Ministerstvem národního vzdělávání spustilo virtuální vzdělávací kanál. Každý den na vod.tvp.pl od 9:00 do 13:00 v sekci eSzkola mohou studenti a učitelé najít cenné materiály k vybraným tématům.

Sponzorem projektu "Szkoła z TVP" je Nadace PGNiG.

zdroj: satkurier.pl