CryptoBox 800 UHD

Viasat a Canal Digital se mohou spojit. Mají zelenou

| redakce | tisk

Severské satelitní pay-tv platformy Canal Digital a Viasat se mohou spojit. Rozhodla o to dnes Evropská komise (EK), která dnes dala zelenou ohlášenému spojení Viasat Consumer, skupiny Nordic Entertainment Group s pay-tv Canal Digital, operátora Telenor.

V novém podniku bude mít každá ze společností 50 procent akcií a očekává se, že vytvoří značné synergie a hodnotu pro akcionáře a zákazníkům poskytne lepší nabídku.

Dokončení transakce se očekává 5. května 2020.

Nová společnost bude fungovat pod svým jménem a bude mít sídlo ve městech Stockholm a Oslo. Firma bude provozovat otevřenou platformu poskytující obsah od více dodavatelů a bude sloužit jako důležitý distribuční partner pro NENT Group pro placené televizní kanály (od června rebranding na "V"), bezplatné televizní stanice a streamovací služba Viaplay je nadále ve vlastnictví skupiny NENT a je široce dostupná na platformách třetích stran.

Společná platforma Viasatu a Canal Digital bude fungovat na satelitech Thor 5, Thor 6 a Thor 7, tj. na pozici 0,8°W. Postupně je k programům platformy Canal Digital připojován kryptovací systém Videoguard, aby mohlo následně dojít k přetáčení antén zákazníků Viasatu na pozici 0,8°W.