CryptoBox 800 UHD

První kino s LG LED Cinema Display a Dolby Atmos

| redakce | tisk

Na Tchaj-wanu bylo otevřeno první kino na světě vybavené technologiemi LG LED Cinema Disney a zvukem Dolby Atmos. Promítání proběhlo ve spolupráci s předním tchajwanským divadelním řetězcem Showtime Cinemas, který také jako první plánuje tradiční projektory zcela nahradit technologií LED.

Společnosti LG a Dolby Laboratories úzce spolupracovaly na integraci mediálního serveru Dolby (IMS3000) s inovativním LED displejem LG. Dolby IMS3000 umožňuje filmům přehrávat Dolby Atmos v maximální kvalitě a vytvořit takovou zvukovou scénu, která naprosto uchvátí publikum. Zvuk plně koresponduje s promítanými scénami. Párování Dolby Atmos s realistickými obrazy LED Cinema Display LG vytváří pohlcující zážitek a divák si odnáší ještě intenzivnější a nezapomenutelný pocit ze sledování.

LG LED Cinema Display (foto: LG)
▲ LG LED Cinema Display (foto: LG)

Čtrnáct metrů široká a sedm metrů vysoká LG obrazovka nabízí detailní a oslňující 4K obraz.

Na rozdíl od některých běžných digitálních projektorů zajišťuje systém LG vynikající kvalitu obrazu bez jakéhokoli zkreslení. Díky své schopnosti ovládat každý jednotlivý pixel, zaručuje LG LED Cinema Display vynikající kontrastní poměr a přesnou reprodukci barev. Kromě toho také splňuje nejvyšší standardy pro zabezpečení obsahu a certifikaci DCI (Digital Cinema Initiatives).