CryptoBox 800 UHD

8K OLED televizory LG pro herní nadšence

| redakce | tisk | názory

LG Electronics je prvním výrobcem, který přišel s komerčním využitím 8K OLED televizorů. Podporu nových grafických karet NVIDIA řady GeForce® RTX™ 30 integroval do procesoru s umělou inteligencí α (Alpha) 9 třetí generace. Herní nadšenci si tak užijí 8K OLED TV jako monitor s 33 miliony samosvítících pixelů.

LG OLED TV byly díky samosvítícím pixelům a nejnovějším specifikacím HDMI (např. VRR - variabilní obnovovací frekvencí, rychlé odezvě nebo automatickému režimu nízké latence ALLM) dlouho na vrcholu mezi herními TV. Kompatibilita s NVIDIA G-SYNC® umožňovala využít grafické karty řad GeForce RTX 20 a GTX 16 pro hraní bez problikávání, trhaného obrazu a bez dalších běžných neduhů zobrazení na jiných televizorech.

Třetí generace AI procesoru α (Alpha) 9 v LG OLED televizorech a v 8K NanoCell TV podává výkony v ray-tracingu na úplně nové úrovni a posouvá tím možnosti zobrazení her. LG 8K OLED TV přehrávají obsah v rozlišení 8K s obnovovací frekvencí 60 snímků za sekundu a přenášejí data rychlostí 48 GB za sekundu. Hraní na LG OLED TV s grafickou kartou NVIDIA® řady GeForce RTX™ 30 nevypadalo nikdy lépe.

LG OLED TV (foto: LG)
▲ LG OLED TV (foto: LG)

Aby se mohli hráči cítit ještě více vtažení do hry, LG 8K OLED TV podporují Dolby Atmos a akustické úpravy postavené na umělé inteligenci od LG, které měří akustické prostředí a podle něho upravují zvuk přesně dle konkrétní místnosti. Bluetooth Surround navíc umožňuje současné připojení dvou Bluetooth reproduktorů a úpravu dvoukanálového zvuku na virtuální čtyřkanálový, což ještě více posiluje zážitek z her. LG ThinQ navíc umožňuje ovládání televizoru hlasem, což pomáhá s ovládáním ve chvíli, kdy opravdu není možné hledat dálkový ovladač.

Funkce HDMI DSC (Display Stream Compression) bude doplněna do LG OLED TV televizorů během letošního roku softwarovou aktualizací.

zdroj: LG

názory čtenářů