Quantcast

TIM s kapacitou na Eutelsat Konnect a Konnect VHTS

| redakce | tisk

Kapacitu na nových satelitech Eutelsat Konnect a Konnect VHTS bude využívat společnost TIM, která podepsala s francouzským satelitním operátorem Eutelsat dlouhodobou strategickou smlouvu na poskytování vysokorychlostního fixního připojení přes satelit od ledna 2021.

Na základě uzavřené dohody zakoupila TIM veškerou italskou kapacitu na družici Eutelsat Konnect, jež je v provozu od tohoto měsíce a také velkou část kapacity pokrývající území Itálie na navazujícím satelitu Konnect VHTS, jakmile bude uveden do provozu.

Uživatel na internetu (foto: Shutterstock)
▲ Uživatel na internetu (foto: Shutterstock)

TIM bude mít exkluzivní práva na distribuci satelitního širokopásmového připojení v Itálii na těchto satelitech po dobu trvání smlouvy.

Satelit Eutelsat Konnect je v provozu od tohoto měsíce a nabízí celkovou kapacitu 75 Gb/s a je schopen zajistit úplné nebo částečné pokrytí až 15 zemí Evropy a 39 v Africe. Nabízí rychlosti připojení až 100 Mbps firmám i jednotlivcům. Družice Konnect VHTS přinese nejvýkonnější digitální procesor na palubě jaký kdy byl vyroben a vynesen na oběžnou dráhu. Poskytne kapacitu v Ka pásmu až 500 Gbps po celé Evropě.

Reklama
Vybrané články