Quantcast
CryptoBox 800 UHD

Ceny připojení k satelitnímu internetu Starlink

| redakce | tisk

Připojení k internetu prostřednictvím satelitní služby Starlink bude stát zákazníky ve venkovních oblastech v USA 99 dolarů měsíčně. Uživatelé beta testu budou také muset zaplatit 499 dolarů za pozemní terminál s mini satelitní anténou, stojanem a WiFi routerem.

Na naše podmínky se jedná o příliš drahou službu. Ale v mnoha oblastech v USA nebo v Kanadě není k dispozici žádné připojení k internetu. A právě pro tyto uživatele je určena nová služba.

Cena se zdá být příliš vysoká, ale pro potenciální zákazníky na venkově se může jednat jako jediný způsob přístupu na celosvětovou počítačovou síť. Starlink se chce zaměřit na potenciální uživatele ve Washingtonu, Wisconsinu a Idaho, kde jsou problémy s dostupností internetu.

Uživatelé Starlink byli předem upozorněni, že mohou existovat krátká období "bez služby", ale obecně si užijí rychlostí od 50 Mbits do 150 Mbits s latencí 20 až 40 ms.

Rychlost se bude v příštích několika měsících zvyšovat s růstem flotily Starlink. Firma Starlink tvrdí, že do léta 2021 bude latence dosahovat jen 16 až 19 ms.

Cena 99 USD měsíčně se může zdát příliš vysoká, zejména ve srovnání s rychlostmi nabízenými kabelovou televizí a jinými poskytovateli internetových služeb v USA. Pokud zákazník nemá jinou možnost, je to "lepší, než nic".

Konkurenční nabídka internetu Viasat nabízí zákazníkům v Kalifornii rychlost až 50 Mbps za cenu zhruba 170 USD měsíčně (tj. cca 4 tisíce Kč).

zdroj: satkurier.pl

Reklama
Vybrané články