CryptoBox 800 UHD

Eutelsat získal širokopásmové satelitní služby Bigblu Broadband

| redakce | tisk

Francouzský satelitní operátor Eutelsat ohlásil dosažení dohody se společností Bigblu Broadband o získání evropských aktivit v oblasti širokopásmového internetu ze satelitu.

Bigblu Broadband je největším distributorem širokopásmových balíčků v Evropě s prokazatelnými úspěchy, o čemž svědčí jeho uznání jako hlavního zlatého člena Euro Broadband Infrastructure od roku 2019.

Uživatelé surfují na internetu (foto: Shutterstock)
▲ Uživatelé surfují na internetu (foto: Shutterstock)

Bigblu Broadband vyvinul dobře zavedenou platformu pro satelitní širokopásmové připojení, spoléhá se na jedinečnou síť montážníků a prodejců. Činnost, které má společnost Eutelsat (BBB Europe) získat, v současné době čítají kolem 50 tisíc předplatitelů na stále rozšiřující se panevropském oblasti, včetně Velké Británie, Irska, Francie, Německa, Itálie, Španělska, Portugalska, Polska, Maďarska a Řecka.

Tato dohoda byla uzavřena ještě před vstupem satelitu Eutelsat Konnect do provozu, který bude sloužit od podzimu 2020, s postupným rozšiřováním provozu od začátku roku 2021. Družice přinese kapacitu v oblastech s vysokou poptávkou, zlepší funkčnost služeb a nabídne bezkonkurenční ekonomický a flexibilní provoz.