CryptoBox 800 UHD

Skylink 7 uvede seriál Nelegální

| redakce | tisk

Nový desetidílný seriál Nelegální uvede již brzy televizní stanice Skylink 7. Seriál pochází z produkce Canal+ a na českých a slovenských televizních obrazovkách bude mít premiéru na programu Skylink 7 v pátek 27. listopadu 2020 ve 20 hodin.

Podaří se polské zpravodajské službě překazit plánovaný teroristický útok ve Švédsku?

Desetidílný seriál je plný dechberoucích akčních scén a propracovaných vztahů mezi postavami. Divák je tak okamžitě vtažen do děje a se zatajeným dechem sleduje labyrit špionážních her.

Illegals/Nelegální (foto: Piotr Litwic / Canal+)
▲ Illegals/Nelegální (foto: Piotr Litwic / Canal+)

Hlavním hrdinou seriálu je Konrád Wolski, důstojník polských zahraničních zpravodajských služeb a vedoucí elitního oddělení Q. Konrád rád porušuje pravidla. Pokud stojí před dvěma možnostmi, protokolem a svým instinktem, vždycky si zvolí právě instinkt. Nerad se řídí předpisy a je posedlý svými úkoly. Konrádovi sekunduje důstojnice zahraniční zpravodajské služby a členka elitního oddělení Q Sára Korská. Sára nemá zatím v terénu velkou praxi, ale už dokázala, že je schopná, a že je na ni spolehnutí. Umí improvizovat, je vytrvalá a tváří v tvář překážkám se nevzdává. Je idealistka: věří, že změní svět k lepšímu. A to je jeden z důvodů, proč začala pracovat pro zahraniční zpravodajské služby.

Pojďme společně sledovat polskou zahraniční zpravodajskou službu, která spolu se švédskou bezpečnostní službou pronásleduje teroristu, který plánuje teroristický útok ve Švédsku. Na úvodu je operace rozvědky v Instanbulu, kde se setkáváme s běloruským obchodníkem se zbraněmi Vladimírem Gruzem, který protagonisty informuje o teroristickém útoku, který se chystá ve Švédsku. Protagonisté poté sledují stopu do běloruského Minsku, kde se do protizákonného obchodu s pašovanými zbraněmi zapojí spolu s plukovníkem KGB i ilegální polský špion, který tam žije. V Minsku se připravuje transakce zbraní, které mají být při teroristickém útoku použity. Zatímco se Varšava a Stockholme společně snaží katastrofě předejít, do operace se vkládá i ruská zahraniční zpravodajská služba, která má na teroristickém útoku zájem. Polští a švédští agenti se snaží útoku zabránit, ale příslušníci ruských zpravodajských služeb jim stojí v cestě.

Illegals/Nelegální (foto: Piotr Litwic / Canal+)
▲ Illegals/Nelegální (foto: Piotr Litwic / Canal+)

Děj Nelegálních nás přenese do Turecka, Běloruska, Polska a Švédska, přičemž prví dvě země představují místa, kde se prolínají kultury Východu a Západu. Polsko a Švédsko pak reprezentují státy, které se snaží o co nejméně problematické soužití odlišných kulturních světů.

zdroj: Canal+