Quantcast

Media Club zdraží reklamu v rádiích v průměru o 12 %

| redakce | tisk

Obchodní zastupitelství Media Club, které je jedničkou na komerčním rádiovém trhu, mění od 1. září letošního roku cenovou politiku a zvyšuje ceny v průměru o 12 %. Důvodem zvýšení cen je vyprodanost reklamního prostoru, nárůst nových klientů i cenová inflace.

Cenové navýšení neplatí pro klienty, kteří mají uzavřenou smlouvu do konce roku, ani pro speciální operace, eventy, sponzoring a soutěže.

Podíly na trhu rádií (foto: Media Club)
▲ Podíly na trhu rádií (foto: Media Club)

Z pozice současné jedničky na trhu, kdy podíl naší poslechovosti byl při posledním měření Radioprojektu 40,3 %, jsme se rozhodli přistoupit k navýšení cen za prodej reklamy. V průměru se jedná o 12 %. K tomuto navýšení nás vede především současná situace na trhu, kdy již třetí den v měsíci řešíme vyprodanost. Zároveň zaznamenáváme enormní zájem ze strany klientů. V prvním pololetí u nás celkem inzerovalo 1917 klientů, z čehož jednu třetinu tvořili noví klienti, a zavedení klienti navíc ještě navyšovali kampaně,“ říká Jan Čadek, ředitel divize rádií Media Clubu.

Ceník reklamy v rádiích Media Clubu (foto: Media Club)
▲ Ceník reklamy v rádiích Media Clubu (foto: Media Club)

Navýšení cen zavádí Media Club plošně pro všechny rádiové bundly - TOTAL, PROGRESSIVE, OPTIMAL, CREATIVE - i pro jednotlivé rozhlasové stanice. Slevová politika zůstává na stejné úrovni tak, jako byli klienti doposud zvyklí. Klienti z Rádio Image programu mají současné ceny garantované do konce tohoto roku, kdy jim skončí platnost smluv. „Navzdory inflacím naše ceny navyšujeme až po čtrnácti letech. Své rozhodnutí jsme dopředu konzultovali s vybranými klienty, kteří nás utvrdili v tom, že naše rozhodnutí je správné - změny na trhu vyvolaly zvýšený zájem o rozhlasovou reklamu,“ dodává Jan Čadek.

Ceník reklamy v celoplošných rádiích Media Clubu (foto: Media Club)
▲ Ceník reklamy v celoplošných rádiích Media Clubu (foto: Media Club)

Media Club zastupuje kromě rádií Impuls, Kiss, Beat, Country, Radio 1, Spin, RockZone, Český Impuls a Dechovka od února 2020 i rádia ze sítě Active Radio - tedy Evropu 2, Frekvenci 1, Bonton a Dance. Jako jedna z mála společností na trhu klientům nabízí jak celoplošné, tak regionální produkty. Velkou devízou je i široká síť rádiových obchodníků po celé České republice, která čítá více než 130 mediálních konzultantů. Týdně osloví 51 % populace České republiky. Spolu se zastupovanými televizními stanicemi, weby a magazíny pak Media Club osloví 100 % české populace ve věku 15-69 let.

zdroj: Media Club

Reklama
Vybrané články