CryptoBox 800 UHD

TCL s novými televizory Mini LED roku 2021 a rozlišením 8K

| redakce | tisk

TCL Electronics (1070.HK), jeden z hlavních hráčů na globálním poli odvětví výroby televizorů a vedoucí společnost pro spotřební elektroniku, oznámila uvedení nejnovějších televizorů Mini LED řady X, konkrétně X92 Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Mini LED 8K. Nové televizory byly představeny v rámci online konference “Transcend Vision“.

Řada X92 Pro bude k dostání ve velikosti úhlopříčky 85 palců, řada X92 pak v 65 a 75 palcích. Na trh budou uvedeny nejen v Evropě, ale například také v Austrálii, Saudské Arábii a dalších zemích v následujících dnech.

TCL 8K HDR Premium 1000 (foto: TCL)
▲ TCL 8K HDR Premium 1000 (foto: TCL)

Technologie Mini LED použitá u řady X poskytuje divákům nepřekonatelný zážitek při sledování televize, kdy je více kontrastních ovládacích zón vytvořeno diodami LED, které jsou mnohem menší a v mnohem větším počtu. V důsledku má pak obraz více detailů, zářivou svítivost a širší rozsah HDR (High Dynamic Range).

Řada X92 Pro OD Zero Mini LED má diody LED 700krát menší (ve srovnání s TCL X915 8K QLED) než konvenční LED. To umožňuje vyrobit nepředstavitelně tenký panel s ultra tenkým profilem pro výjimečný zážitek při sledování televize.

Nové televizory získaly certifikace asociace 8K, které garantují skutečný zážitek v rozlišení 8K. Řada X nabízí nejen rozlišení 8K ale také 8K upscaling pro více digitálního obsahu s nejlepší dosažitelnou čistotou obrazu, a to díky displeji 8K 120 Hz.

TCL řada X92 (foto: TCL)
▲ TCL řada X92 (foto: TCL)

Řada X s technologií TCL QLED vylepšuje barevný objem o 100 % za použití více než jedné miliardy barev. Všechna zobrazení jsou reprodukována s neuvěřitelnou hloubkou odkazující na 3D rozměr. Divák je pak doslova pohlcen a vtažen do každé scény a do každého jednotlivého okamžiku.

Pro nejvyšší zvukový zážitek je řada X92 Pro vybavena jedinečným audio systémem 5. 1. 2 s 25 reproduktory a hudebním výkonem 160 wattů, zvuk pak dosahuje kvalit pódiového zvuku. Řada X92 má audio systém 2.1 s výkonem 60 wattů s ohromujícím a výkonným zvukovým přednesem.

Obě řady, X92 a X92 Pro, jsou vybaveny špičkovým audio systémem, který využívá hardware Onkyo a další technologie včetně Dolby Atmos®. Divák je tak vsazen přímo do děje díky silnějšímu a obklopujícímu zvuku, který naplní celý pokoj a prolne se jím.

Štíhlý a ultra tenký profil u X92 Pro je dosažen pomocí technologie TCL OD Zero Mini LED. Anodizované hliníkové kartáčované tělo televizoru pak ideálně doplní každý interiér.

High endový vzhled naplňuje představy TCL o futuristickém a pohlcujících designu, jako jsou například detailní mechanické části nebo reproduktory v kůži a extrémně tenké, lehké a odolné použité materiály, které vylepšují vzhled produktu.

Řada X92 Pro využívá také akustické řešení s odrazovými plochami, což zajišťuje, že zvuk z bočních reproduktorů je odrážen přímo k divákovi a přináší jedinečný audio zážitek.

Řada X má integrovaný režim Game Master Pro pro novou generaci hráčů. Prvky Game Master Pro zahrnují dále rozhraní HDMI 2.1 a připojení Wifi 6 pro bezproblémové zobrazovaní i během rychlých herních scén s nízkou prodlevou odezvy.

TCL X925 (foto: TCL)
▲ TCL X925 (foto: TCL)

Mezi použité technologie a vylepšení patří dále 120Hz zobrazovací frekvence s dynamickou kompenzací, menší barevná chybovost, snížení neostrosti i vibrací obrazu. Dále nové televizory využívají technologii pro obnovovací frekvenci VRR (Variable Refresh Rate), pracují v režimu ALLM (Auto Low Latency Mode) a eARC, což v důsledku znamená jedinečný audiovizuální zážitek při hraní her ale také u televizní a filmové zábavy.

Obě řady, X92 Pro a X92, přicházejí se službou Google TV, která spojuje filmy, televizní pořady a další zábavu napříč aplikacemi a předplatnými pro snadné procházení z jednoho místa. Uživatelé mohou objevovat nový digitální obsah podle doporučení ze svých aplikací.

Kombinací špičkové technologie TCL Mini LED, rozlišení 8K a technologií QLED s novým zážitek ze zábavy díky Google TV budou televizory řady X pomáhat uživatelům a divákům objevovat a přistupovat k digitálnímu obsahu, který milují v úžasném rozlišení na nejnovějších obrazovkách TCL. To vše nyní mnohem snáz.

Řada X pomocí kamery Magic spojuje televizní zážitek se společenským zážitkem a umožňuje propojení bez hranic. Obě řady X92 Pro a X92 mají předinstalovanou aplikaci Google-Duo, která umožňuje okamžité video hovory s rodinou či přáteli. Televizory jsou předprogramovány s řadou povelů pomocí gest, což umožní uživatelům spolupracovat s televizorem pomocí pohybu paží spíše než pomocí hlasového ovládání nebo dálkovým ovladačem.

TCL prosazuje Mini LED technologii u své řady X již od roku 2018, kdy tato technologie byla představena poprvé u televizních displejů. Model X10 byl prvním úspěšným masově vyráběným televizorem na světě s technologií Mini LED, následovaly modely řady 8 pro trhy Severní Ameriky. TCL i nadále staví na své odbornosti a úspěšně implementovala Mini LED technologii na skleněný nosič, když uvedla v roce 2020 technologii Vidrian Mini LED.

TCL představila v rámci veletrhu CES 2021 nejnovější technologii TCL OD Zero Mini LED, která minimalizuje vzdálenost mezi Mini LED vrstvou podsvícení a LCD displejem na neuvěřitelných 0 mm. Tímto průlomovým řešením vytvořila TCL dynamický, ultra tenký profil doposud nevídaný u LED LCD televizorů. Tato nová technologie bude brzy nasazena i u dalších televizorů TCL, a to koncem roku.

TCL vidí televizory jako srdce chytrého a inteligentního životního stylu. Během konference Transcend Vision ukázala, jak rozšiřuje svůj ekosystém produktů propojujících umělou inteligenci a internet věcí a představila nejen televizory Mini LED a QLED ale také produkty pro internet věcí, které mohou být ovládány a řízeny pomocí televizorů TCL nebo aplikace TCL Home App.

V rámci konference TCL Transcend Vison byly také představeny aktuální produkty, které získaly ocenění EISA: televizory TCL Mini LED 4K TV 65C825 „2021-2022 EISA Premium LCD TV“ a TCL 55C728 TV „EISA Best Buy LCD TV“ a soundbar TCL 8132 „EISA Best Buy Soundbar“.

zdroj: TCL