Quantcast

LG uvádí na trh nové televizory LG QNED Mini LED TV

| redakce | tisk

Společnost LG Electronics (LG) začala od července uvádět na trhy po celém světě svou nejnovější řadu LCD televizorů. Díky kombinaci nejmodernějších technologií Quantum Dot NanoCell a Mini LED podsvícení od LG přinášejí televizory pro rok 2021 ohromující divácký zážitek s hlubší černou, přesnější reprodukcí barev s vyšším kontrastem i jasem oproti televizorům LG UHD, které nevyužívají technologii NanoCell.

Nabídku tvoří modely řady QNED99 a QNED96 s rozlišením 8K, spolu s modely řady QNED91 s rozlišením 4K, ve velikostech obrazovek od 65 palců až po kolosálních 86 palců. Dostupnost velikostí se může na jednotlivých trzích lišit.

LG 8K QNED Mini LED TV (foto: LG TV)
▲ LG 8K QNED Mini LED TV (foto: LG TV)

Díky vlastní technologii Quantum Dot NanoCell přináší LG QNED Mini LED zcela novou éru kvality obrazu LCD televizorů s bohatými a přesnými barvami pro pohlcující sledování. Televizory LG QNED Mini LED, certifikované mezinárodní agenturou pro testování výrobků Intertek na zajištění 100% objemu a konzistence barev, rovněž eliminují zkreslení barev v širokém pozorovacím úhlu, což zajišťuje, že si všichni v místnosti mohou vychutnat maximální kvalitu obrazu LCD TV.

Čím větší je obrazovka, tím menší musí být detaily. Podsvícení televizorů LG QNED Mini LED obsahuje v porovnání s jinými televizory podobné velikosti menší diody, což zvyšuje jas i počet zón lokálního stmívání. Například 86palcový televizor LG s rozlišením 8K (model 86QNED99) je podsvícen přibližně 30 000 LED diodami uspořádanými tak, aby vytvořily přibližně 2 500 stmívatelných zón a zajistily 10krát lepší kontrastní poměr než běžné LCD televizory. Hlubší černá a větší detaily v tmavých oblastech vytvářejí větší pocit hloubky, díky kterému působí obraz realističtěji.

LG 8K QNED Mini LED TV (foto: LG TV)
▲ LG 8K QNED Mini LED TV (foto: LG TV)

Závazek společnosti LG k lepším zítřkům je patrný i v jejích nejnovějších televizorech. Televizory LG QNED Mini LED získaly od švýcarské společnosti SGS Société Générale de Surveillance SA certifikaci Eco-Product. Tato certifikace je udělována pouze výrobkům, které splňují požadavky SGS na standardy, zahrnující nízký dopad na životní prostředí nebo možnost recyklace.

LG QNED Mini LED televizory budou zpočátku dostupné v Severní Americe, v následujících týdnech budou následovat další regiony po celém světě.

zdroj: LG

Reklama
Vybrané články