ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
CryptoBox 800 UHD

Markíza spustí nový kanál, JOJ streamovací službu

| redakce | tisk | názory

Na slovenském trhu odstartují v příštím roce nové služby pro televizní diváky. Televizní skupina Markíza má v plánu spustit svůj další lineární kanál. Název i programové zaměření zatím nejsou známé.

Nový kanál by se například mohl zaměřit na filmy. Sesterské televizní skupiny provozovatele takový kanál provozují - v Česku Nova Cinema, v Bulharsku bTV Cinema či Rumunsku PRO TV Cinema.

TV Markíza letos oslavila 25 let na slovenském trhu (foto: Markíza)
▲ TV Markíza letos oslavila 25 let na slovenském trhu (foto: Markíza)

Spuštění nového kanálu skupinou Markíza má být reakcí na zvýšenou poptávku po televizní reklamě, která se v době pandemie ukázala jako velmi efektivní nástroj oslovit širokou skupinu diváků. Píše o tom strategie.sk.

Skupina Markíza aktuálně provozuje na Slovensku tři lineární kanály - hlavní stanici TV Markíza, ženskou TV Doma a mužský kanál TV Dajto. V minulosti provozovala také zábavní kanál TV Fooor. Tento program na trhu fungoval necelý rok - od 25. února 2013 do 31. prosince téhož roku.

Své služby hodlá rozšířit také konkurenční JOJ. V příštím roce chce spustit svoji streamovací službu JOJ Play, která by měla otevřít provozovateli cestu k novým divákům, kteří nesledují klasické lineární vysílání.

názory čtenářů