Quantcast
CryptoBox 800 UHD

Minisérie A Very British Scandal na HBO GO

| redakce | tisk

Nová minisérie "A Very British Scandal" bude mít premiéru 7. ledna na HBO GO. Vévodu a vévodkyni z Argyllu, jejichž manželstvím otřásá sexuální skandál, ztvárnili v hlavních rolích Claire Foy a Paul Bettany.

Děj minisérie "A Very British Scandal" sleduje rozpadající se manželství vévody a vévodkyně z Argyllu - Iana Campbella (Paul Bettany) a Margaret Campbell (Claire Foy), jejichž příběh je založen na událostech kolem nechvalně známého rozvodu a sexuálního skandálu z roku 1963. Veřejně propíraný rozpad jejich vztahu vedl k jednomu z nejznámějších, nejneobvyklejších a nejbrutálnějších soudních případů 20. století.

A Very British Scandal (foto: HBO)
▲ A Very British Scandal (foto: HBO)

Margaret, která proslula svým charismatem, krásou a stylem, se ocitla na titulních stránkách novin jako rozvedená žena obviněná z padělání, krádeží, násilností, užívání drog, tajného odposlouchávání a úplatkářství. Notoricky známým důkazem se při rozvodu stal explicitní polaroidový snímek, který vynesl na světlo sexuální skandál, který si nenechalo ujít jediné médium té doby.

Hrají Claire Foy, Paul Bettany, Julia Davis, Amanda Drew, Sophia Myles a Richard McCabe. Autorkou seriálu je Sarah Phelps.

zdroj: HBO

Reklama
Vybrané články