Quantcast

PPF převezme chorvatskou RTL

| redakce | tisk

Chorvatská privátní televize RTL Televizija bude mít nového majitele. PPF prostřednictvím své dceřiné společnosti CME (CME Media Enterprises) uzavřela dohodu s RTL Group Central & Eastern Europe GmbH o převzetí 100 procent chorvatské televizní společnosti RTL Hrvatska d.o.o.

Hodnota získávaných aktiv činí 50 milionů eur. Součástí transakce jsou dlouhodobá práva pro CME k použití značky RTL na chorvatském trhu.

Logo RTL Hrvatska (foto: RTL.hr)
▲ Logo RTL Hrvatska (foto: RTL.hr)

RTL Group je majoritním akcionářem RTL Hrvatska od jejího založení v roce 2004 a od července 2015 je plně ve vlastnictví společnosti.

CME v současnosti vlastní a provozuje službu VOYO, přední středoevropskou platformu pro distribuci placeného videa na vyžádání (SVOD), a také významné hráče na trhu komerčního televizního vysílání v pěti zemích (v Bulharsku, České republice, Rumunsku, Slovensku a Slovinsku).

Transakce mezi CME a RTL podléhá obvyklým regulatorním procesům včetně schválení chorvatským antimonopolním úřadem (AZTN) a tamní agenturou pro elektronická media (AEM). Uzavření transakce se očekává během prvního pololetí roku 2022.

Jako součást skupiny PPF jsme vždy připraveni realizovat zajímavé investiční nápady s cílem dosáhnout růstu hodnoty. Adriatický region nabízí výjimečné příležitosti a má značný potenciál růstu. Již zde provozujeme velmi úspěšnou televizní společnost ProPlus. Jsem přesvědčený, že obě aktiva v sousedních zemích tohoto regionu mohou dobře fungovat vedle sebe. Stejně jako na ostatních trzích se i v Chorvatsku zaměříme na digitalizaci, lokální televizní obsah a tvorbu názorově vyváženého a kvalitního zpravodajství,“ uvedl Didier Stoessel, CEO CME pro Českou republiku, Rumunsko, Slovensko a Slovinsko.

RTL Hrvatska provozuje tři bezplatné programy - RTL Televizija (rodinný kanál), RTL 2 (klasické filmy, seriály a sport) a RTL Kockica (dětské pořady). Dále do skupiny RTL v Chorvatsku patří také placené programy RTL Living, RTL Passion, RTL Crime, RTL Adria a RTL Croatia World, který je určený pro Chorvaty žijící v zahraničí. Obchodní jednotka také spravuje streamovací služby Play a Play Premium, několik digitálních služeb a hudební vydavatelství RTL Music.

Reklama
Vybrané články