Quantcast
CryptoBox 800 UHD

Netflix omezí sdílení uživatelských účtů

| redakce | tisk

Zákazníci americké streamovací platformy Netflix sdílejí uživatelské účty s jinými uživateli mimo svoji domácnost. Tento fakt po mnoho let Netflix toleroval. Brzy ale dojde ke změně a sdílení účtů chce monetizovat.

Sdílet uživatelský účet u Netflix je možné s osobami žijící v rámci jedné společné domácnosti. S uživateli jiných domácností je sdílení předplatného zakázáno. Tato pravidla Netflix doposud téměř nekontroloval. S ohledem na skutečnost, že provozovatel přichází o nemalé příjmy z předplatného, začne na jaře příštího roku účtovat poplatky za sdílení účtu s jinými osobami mimo jednu domácnost.

Streamovací platforma Netflix (foto: Netflix)
▲ Streamovací platforma Netflix (foto: Netflix)

První testy omezení sdílení uživatelských účtů otestoval Netflix v Latinské Americe. Například uživatelé Netflixu se standardním nebo prémiovým předplatným v Chile, Kostarice a Peru mohou dát svůj účet až dvěma lidem, kteří nejsou součástí domácnosti. Musí ale za to zaplatit další poplatek. V Argentině, Guatemale, Dominikánské republice, Hondurasu a El Salvadoru si mohou uživatelé přidat ke svému účtu další domácnost za ekvivalent 2,99 USD.

Zdroj odhaduje, že zákazníci v Německu za dalšího uživatele mimo domácnost k účtu u Netflixu zaplatí kolem 2 až tří eur. Zatím ale není jasné, kdy k této implementaci dojde. Jisté je, že s omezením stávajícího sdílení účtů s jinými osobami mimo domácnost hodlá Netflix přijít po celém světě.

zdroj: Digital Fernsehen

Reklama
Vybrané články