Quantcast

Media Club stále posiluje na trhu rádií

| redakce | tisk

Media Club na rádiovém trhu zůstává stabilní a utvrzuje svoji silnou pozici. Dle výsledků Radioprojektu za období 2Q 2022 a 3Q 2022 zastupuje celkem 41,3 % celkového podílu rádií na trhu. Country Radio ze sítě Radio United Broadcasting získalo v týdenní poslechovosti o 53 000 posluchačů týdně navíc, celkem jej poslouchá 599 000 posluchačů týdně.

Rádio Kiss se stalo nejposlouchanějším nadregionálním soukromým rádiem v ČR v denní poslechovosti a týdně ho naladí 895 000 posluchačů.

Share jednotlivých skupin na rozhlasovém trhu (foto: Mediaclub)
▲ Share jednotlivých skupin na rozhlasovém trhu (foto: Mediaclub)

Rádia zastupovaná obchodním zastupitelstvím Media Club týdně zasáhnou 4,7 mil. posluchačů, což je 62 % všech týdenních posluchačů v ČR. „Těší nás, že pokračujeme v dosavadních úspěších a námi zastupovaná rádia skupiny Radio United Broadcasting drží stabilní podíl na poslechu - 16 %. Pevně věříme, že tento trend bude pokračovat i v následujících obdobích,“ dodává Jan Čadek, obchodní ředitel divize rádií Media Clubu.

Svoji pozici na trhu si drží námi zastupovaná celoplošná rádia Impuls a Evropa 2, která zároveň potvrzují pozice nejsilnějších komerčních značek: Impuls jako lídr denního poslechu se 718 000 posluchačů a Evropa 2 pak týdenního s 1 496 000 posluchačů. Pozitivní růst posluchačů o 23 000 denně a 6000 týdně je také u Frekvence 1. Nárůst zaznamenalo i rádio SPIN a Radio 1, jež patří pod rozhlasové stanice skupiny Radio United Broadcasting.

zdroj: Media Club

Reklama
Vybrané články